Junioři hrají doma! Devatenáctka chystá boj o vítězství v základní části

Junioři hrají doma! Devatenáctka chystá boj o vítězství v základní části

Závěrečný turnaj základní části Juniorské ligy proběhne v Chrudimi! V neděli 26. ledna dorazí do chrudimské sportovní haly mužstva z Vysokého Mýta, Hodonína a Brna, bude se hrát o konečné umístění a co…

Chrudim vede ligu! Pražskou Spartu skolil hattrickem Slováček

Chrudim vede ligu! Pražskou Spartu skolil hattrickem Slováček

Zápas měsíce ledna a jedno z nejdůležitějších střetnutí celé základní části chrudimští futsalisté zvládli na jedničku s hvězdičkou. Na hřišti pražské Sparty zvítězili 5:2, díky čemuž jsou o skóre před…

Souboj o čelo tabulky! Druhá Sparta hostí třetí Chrudim

Souboj o čelo tabulky! Druhá Sparta hostí třetí Chrudim

Před blížícím se play off čeká VARTA futsal ligu nesmírně zajímavý duel, který napoví, jak na tom mužstva před závěrečnou fází sezony jsou.

Po pauze zabrali. Chrudimští nastříleli Olympiku jedenáct branek

Po pauze zabrali. Chrudimští nastříleli Olympiku jedenáct branek

To, co futsalisté Chrudimi ideálně nezvládli v prvním poločase, napravili po pauze. Hosté z Mělníka si nakonec domů vezli jedenáct inkasovaných gólů, hattricky zvládli David Drozd s Evertonem.

Prohlédni si bulletin k dnešnímu zápasu

Prohlédni si bulletin k dnešnímu zápasu

Netradičně ve čtvrtek se odehraje 14. kolo VARTA futsal ligy. Chrudimský celek na své palubovce přivítá Olympik Mělník, který se momentálně nachází na 10. příčce tabulky.

Po téměř dvou měsících doma. Chrudim hostí Mělník

Po téměř dvou měsících doma. Chrudim hostí Mělník

Futsalisté Chrudimi se vrací na svoji domácí palubovku po téměř dvou měsících, mají za sebou tři vítězství venku, vánoční přestávku, po které budou chtít brát z načerpaných sil.

Junioři hrají doma! Devatenáctka chystá boj o vítězství v základní části

František Tichý: Jde o moji srdeční záležitost

Stojí za futsalovým gigantem, který na české scéně válcuje všechny soupeře. František Tichý ze svých společností každoročně financuje chod nyní již čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže.

Fungoval by chrudimský futsal i bez vás?
Věřím, že ano. Není to jen o mně a naší generaci, v klubu se pohybuje hodně mladých a šikovných lidí, kteří každým rokem získávají nové a nové zkušenosti a rozhodně mají předpoklady kvalitně vést klub i v budoucnosti.

Doba není jednoduchá, je náročnější sehnat finanční prostředky než v dřívějších letech?
Dříve bylo shánění finančních prostředků jednodušší. Je to ale logický dopad dnešní doby. Podnikatelé obecně v dnešní době nejsou naklonění k podpoře sportu.

Proč to ve vašem případě jde?
(zamyslí se) Jde o moji srdeční záležitost. Vybudovali jsme klub z nuly až po jeden z nejlepších evropských týmů. V našem klubu se zároveň pohybují kvalitní lidé v managementu, realizačním týmu, hráčském kádru, čehož si velmi vážím, a proto klub podporuji. Snažíme se tento stav udržet, co nám síly stačí.

Čím se dá zájem partnerů o sport zvednout?
Je to o celkovém obrazu společnosti. V našich podmínkách může pomoci vylepšení zázemí. Od začátku působení v Chrudimi věříme ve stavbu nové sportovní haly, čehož jsme se zatím nedočkali a vypadá to, že v nejbližší době ani nedočkáme. Rozhodně by pomohla alespoň částečná rekonstrukce stávající sportovní haly. Již jsme městu předložili projekt Oprava přístavku hlediště sportovní haly. Došlo by k rozšíření kapacity hlediště s výhodou oddělení od hlediště stávajícího. Zde by měli partneři v opravených prostorách možnost sledovat utkání a třeba i dohodnout obchody nebo spolupráci svých firem.

Futsal reprezentuje Chrudim v blízkém i širokém okolí. Vnímá to tak i vedení města?
To se musíte zeptat zastupitelů města Chrudim. Doufám ale, že ano. Město reprezentujeme nejen v České republice, ale i v zahraničí. A troufám si tvrdit, že úspěšně.

Je jejich podpora dostatečná?
Dostatečná momentálně není, ale věřím v lepší zítřky. Přeji si, abychom se společně dohodli na výši podpory, která by zaručila udržení futsalu na současné sportovní úrovni zde v Chrudimi.

Kdo se, kromě vašich firem, podílí na rozpočtu klubu?
Dlouhodobě nás podporují větší i menší tuzemští i zahraniční partneři, Pardubický kraj, město Chrudim, MŠMT, FAČR a ČUS.

Vzhledem k tomu, že jste jednatelem několika společností v oblasti strojírenství, plní futsal ve vašem životě formu odreagování?
Určitě ano. Rád se odreaguji nejen futsalem, ale sportem obecně. Aktivně i pasivně provozuji různé sporty odmalička. Zároveň mi futsal přináší i adrenalin.

Co vás u futsalu ještě drží?
Moje rodina, manželka Olga, dcera Sára a syn Marek, kteří futsalu fandí. Dále parta lidí, která za tím vším stojí. Celý management, realizační tým, hráči, včetně fanoušků. Poté každoročně rozvíjející se mládežnická základna, která přináší motivaci do budoucna.

Je pro vás každoroční cyklus již rutinou?
Rutina to svým způsobem každý rok je, ale přesto každá další sezona přinese něco nového. Letos to byl například fakt, že nás sama UEFA požádala, zda bychom měli zájem uspořádat FinalFour, ačkoliv jsme se do závěrečné čtyřky neprobojovali. Bohužel jsme museli odmítnout.

Uvažovali jste o tom?
Samozřejmě ano. Po zvážení všech možností jsme ale museli nabídku odmítnout. Jedním z problémů byl dvoutýdenní pronájem ČSOB Pojišťovna areny v Pardubicích, která jako jediná v blízkém okolí splňovala požadavky UEFA. Navíc zde není dostatečná kapacita čtyřhvězdičkových hotelů. Věřím, že po organizační stránce bychom akci zvládli.

V únoru odstartoval již čtvrtý ročník projektu FUTSAL CAMP. Hledáte tímto směrem možné talenty?
Hlavním cílem je umožnit náš sport všem dětem. Chceme, aby si děti zatrénovaly futsal s hráči A týmu a viděly je v akci, a pokud někdo z nich jednou za první mužstvo nastoupí, budeme za to všichni rádi.

Je jednodušší shánět finance na podporu mládeže?
Samozřejmě, na mládež je vypsáno hodně dotačních programů, ve kterých mohou kluby žádat. U nás jsou schopní lidé, kteří to zvládají, díky čemuž se nám každoročně sejde slušné množství finančních prostředků.

Čeho byste chtěl s klubem ještě dosáhnout?
Na domácí scéně bych si přál zopakování ročníku 2008/2009, což byla nejúspěšnější sezona v historii klubu, kdy se A tým stal mistrem ČR, vyhrál pohár FAČR a oba juniorské týmy, tehdy U-16 a U-18, získaly také titul mistra ČR. Za mládežnická mužstva v této sezóně nastupovaly současné opory A týmu Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. Na mezinárodní úrovni stále cílíme na postup do závěrečného Final Four UEFA Futsal Champions League.


 

VARTA generální partner VARTA futsal ligy

Partner klubu