Famózní první poločas přinesl výhru v České Lípě, přes MS bude Chrudim na čele!

Famózní první poločas přinesl výhru v České Lípě, přes MS bude Chrudim na čele!

Druhý zápas, další tři body. Chrudimští futsalisté splnili předsezónní očekávání a před dlouhou reprezentační přestávkou získali i druhé vítězství. V České Lípě znovu rozhodli velmi rychle, vytvořený náskok…

Poslední vystoupení před MS! Chrudim jede za Démony

Poslední vystoupení před MS! Chrudim jede za Démony

Po první vysoké výhře nad Ústím nad Labem čeká chrudimské futsalisty na půdě České Lípy a chtějí se před reprezentační přestávkou způsobenou světovým šampionátem v Litvě rozloučit vítězstvím. Po suverénní…

Chrudim si na úvod ligové soutěže otevřela střelnici!

Chrudim si na úvod ligové soutěže otevřela střelnici!

Domácí futsalisté Chrudimě si v úvodním ligovém kole futsalové soutěže poradili se soupeřem z Ústí nad Labem hladce 13:1. Nedopustili tak opakování napínavého závěru ze vzájemného utkání minulé sezóny, kdy…

Nový ročník 1. Futsal ligy startuje! Do Chrudimi míří ústecký Rapid

Nový ročník 1. Futsal ligy startuje! Do Chrudimi míří ústecký Rapid

Neúspěšné finále je zapomenuto, startuje se na novo. Chrudimští futsalisté rozjedou prvoligový kolotoč soubojem s Rapidem Ústí nad Labem, který ji v minulé sezoně na jejím hřišti nebývale potrápil. Mužstvo po…

Ligu musíme odstartovat dvěma výhrami, přeje si trenér Felipe Conde

Ligu musíme odstartovat dvěma výhrami, přeje si trenér Felipe Conde

Letošní ročník nejvyšší futsalové soutěže má zajímavý formát. Odehrají se dvě kola a bude následovat dlouhá přestávka, během které bude probíhat v Litvě světový šampionát i s českou účastí. Trenér Felipe Conde…

Úvodní příprava a generálka zároveň. Chrudim porazila Slavii

Úvodní příprava a generálka zároveň. Chrudim porazila Slavii

Futsalisté Chrudimi mají za sebou první přípravný zápas před novou sezonou 1. Futsal ligy, proti pražské Slavii si připsali vítězství v poměru 4:1. Chrudimští o výsledku rozhodli již v prvním poločase. Již…

Famózní první poločas přinesl výhru v České Lípě, přes MS bude Chrudim na čele!

František Tichý: Jde o moji srdeční záležitost

Stojí za futsalovým gigantem, který na české scéně válcuje všechny soupeře. František Tichý ze svých společností každoročně financuje chod nyní již čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže.

Fungoval by chrudimský futsal i bez vás?
Věřím, že ano. Není to jen o mně a naší generaci, v klubu se pohybuje hodně mladých a šikovných lidí, kteří každým rokem získávají nové a nové zkušenosti a rozhodně mají předpoklady kvalitně vést klub i v budoucnosti.

Doba není jednoduchá, je náročnější sehnat finanční prostředky než v dřívějších letech?
Dříve bylo shánění finančních prostředků jednodušší. Je to ale logický dopad dnešní doby. Podnikatelé obecně v dnešní době nejsou naklonění k podpoře sportu.

Proč to ve vašem případě jde?
(zamyslí se) Jde o moji srdeční záležitost. Vybudovali jsme klub z nuly až po jeden z nejlepších evropských týmů. V našem klubu se zároveň pohybují kvalitní lidé v managementu, realizačním týmu, hráčském kádru, čehož si velmi vážím, a proto klub podporuji. Snažíme se tento stav udržet, co nám síly stačí.

Čím se dá zájem partnerů o sport zvednout?
Je to o celkovém obrazu společnosti. V našich podmínkách může pomoci vylepšení zázemí. Od začátku působení v Chrudimi věříme ve stavbu nové sportovní haly, čehož jsme se zatím nedočkali a vypadá to, že v nejbližší době ani nedočkáme. Rozhodně by pomohla alespoň částečná rekonstrukce stávající sportovní haly. Již jsme městu předložili projekt Oprava přístavku hlediště sportovní haly. Došlo by k rozšíření kapacity hlediště s výhodou oddělení od hlediště stávajícího. Zde by měli partneři v opravených prostorách možnost sledovat utkání a třeba i dohodnout obchody nebo spolupráci svých firem.

Futsal reprezentuje Chrudim v blízkém i širokém okolí. Vnímá to tak i vedení města?
To se musíte zeptat zastupitelů města Chrudim. Doufám ale, že ano. Město reprezentujeme nejen v České republice, ale i v zahraničí. A troufám si tvrdit, že úspěšně.

Je jejich podpora dostatečná?
Dostatečná momentálně není, ale věřím v lepší zítřky. Přeji si, abychom se společně dohodli na výši podpory, která by zaručila udržení futsalu na současné sportovní úrovni zde v Chrudimi.

Kdo se, kromě vašich firem, podílí na rozpočtu klubu?
Dlouhodobě nás podporují větší i menší tuzemští i zahraniční partneři, Pardubický kraj, město Chrudim, MŠMT, FAČR a ČUS.

Vzhledem k tomu, že jste jednatelem několika společností v oblasti strojírenství, plní futsal ve vašem životě formu odreagování?
Určitě ano. Rád se odreaguji nejen futsalem, ale sportem obecně. Aktivně i pasivně provozuji různé sporty odmalička. Zároveň mi futsal přináší i adrenalin.

Co vás u futsalu ještě drží?
Moje rodina, manželka Olga, dcera Sára a syn Marek, kteří futsalu fandí. Dále parta lidí, která za tím vším stojí. Celý management, realizační tým, hráči, včetně fanoušků. Poté každoročně rozvíjející se mládežnická základna, která přináší motivaci do budoucna.

Je pro vás každoroční cyklus již rutinou?
Rutina to svým způsobem každý rok je, ale přesto každá další sezona přinese něco nového. Letos to byl například fakt, že nás sama UEFA požádala, zda bychom měli zájem uspořádat FinalFour, ačkoliv jsme se do závěrečné čtyřky neprobojovali. Bohužel jsme museli odmítnout.

Uvažovali jste o tom?
Samozřejmě ano. Po zvážení všech možností jsme ale museli nabídku odmítnout. Jedním z problémů byl dvoutýdenní pronájem ČSOB Pojišťovna areny v Pardubicích, která jako jediná v blízkém okolí splňovala požadavky UEFA. Navíc zde není dostatečná kapacita čtyřhvězdičkových hotelů. Věřím, že po organizační stránce bychom akci zvládli.

V únoru odstartoval již čtvrtý ročník projektu FUTSAL CAMP. Hledáte tímto směrem možné talenty?
Hlavním cílem je umožnit náš sport všem dětem. Chceme, aby si děti zatrénovaly futsal s hráči A týmu a viděly je v akci, a pokud někdo z nich jednou za první mužstvo nastoupí, budeme za to všichni rádi.

Je jednodušší shánět finance na podporu mládeže?
Samozřejmě, na mládež je vypsáno hodně dotačních programů, ve kterých mohou kluby žádat. U nás jsou schopní lidé, kteří to zvládají, díky čemuž se nám každoročně sejde slušné množství finančních prostředků.

Čeho byste chtěl s klubem ještě dosáhnout?
Na domácí scéně bych si přál zopakování ročníku 2008/2009, což byla nejúspěšnější sezona v historii klubu, kdy se A tým stal mistrem ČR, vyhrál pohár FAČR a oba juniorské týmy, tehdy U-16 a U-18, získaly také titul mistra ČR. Za mládežnická mužstva v této sezóně nastupovaly současné opory A týmu Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. Na mezinárodní úrovni stále cílíme na postup do závěrečného Final Four UEFA Futsal Champions League.


 

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu

Partner klubu