František Tichý: Jde o moji srdeční záležitost

Stojí za futsalovým gigantem, který na české scéně válcuje všechny soupeře. František Tichý ze svých společností každoročně financuje chod nyní již čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže.

Pavel Drozd: „Delší dobu nepředvádíme stabilní výkony, ztráta se Slavií přišla v pravý čas.

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim dokázali výsledkově odčinit první ztrátu s pražskou Slavií, herně to již tak slavné nebylo. Souboj s Uherským Hradištěm se rozhodoval až v závěrečných deseti minutách.

Šéf stříbrného double Jan Bartek: V hráčích je velký potenciál

Po dlouhé éře trenéra Oty Stejskala si obě kategorie před letošní sezonou převzal Jan Bartek, což se zpětně ukázal jako krok kvalitní. Chrudim získala dvě stříbra a k zisku mistrovských titulů mnoho nechybělo..

Odpor Bazooky odražen v poslední desetiminutovce

Futsalisté Chrudimi se po remíze proti Slavii Praha vrátili na vítěznou vlnu. S Uherským Hradištěm před televizními kamerami se však na výhru nadřeli, protože ještě jedenáct minut před koncem vedl mistrovský…

Prohlédněte si bulletin k utkání s Bazookou Uherské Hradiště

První televizní utkání týdne se hraje v pondělí v Chrudimi.

Proti Uherskému Hradišti hraje DJ Max

Jak se stalo pravidlem tak i v dnešním zápase ho budou sestavovat sami hráči Chrudimi!

František Tichý: Jde o moji srdeční záležitost

Jsme na správné cestě, věří trenér Felipe Conde

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu skončili v domácí skupině elitní fáze Ligy mistrů na třetím místě, i přesto, že šanci na postup živili ještě před závěrečnou bitvou s Kairatem. Postup znovu nevyšel a právě na toto téma se zaměříme v následujícím rozhovoru s trenérem Felipem Condem.

Felipe, v zápasu s Kairatem měl soupeř v prvním poločase výrazně navrch. Kde hledat problém?

Začali jsme velmi pomalu. Možná proto, že jsme přišli o dva důležité hráče. Navíc jsme hráli proti zkušenému a silnému týmu, který si vypracoval řadu šancí a dokázal je proměnit. Nebyli jsme vystrašení, jen jsme si tolik nevěřili.

Co se změnilo po pauze?

O přestávce jsem k týmu promluvil a do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Říkal jsem jim, že prostě musíme hrát jako vždycky. Už dříve jsme ukázali, že umíme hrát futsal a že dokážeme konkurovat týmům jako je Pescara či Inter Movistar. Vytvořili jsme si několik příležitostí, dvě z nich využili a celkově jsme hráli velmi dobře. Nicméně i přesto si Kairat výhru a také postup zasloužil a já mu chci do Final Four popřát hodně štěstí.

Co podle vás chybí Chrudimi k postupu do Final Four?

Hodně věcí. V první řadě jsou to finance. Některé kluby mají desetkrát či dvanáctkrát větší rozpočet než my a to se musí projevit. My ale musíme získávat zkušenosti, hrát na maximální nasazení a mít proti týmům jako je Kairat i potřebné štěstí. Věřím, že jsme na správné cestě. Snažíme se rozvíjet ve všech částech futsalu, tréninkách a další. Není jednoduché tohoto cíle dosáhnout.

Jak hodnotíte atmosféru, která na stadionu během Ligy mistrů panovala?

Chci poděkovat všem, kteří na stadion přišli. Hrát doma je pro hráče i všechny okolo vždy specifické. Přišli se na nás podívat známí a přátele. Všichni, kdo bojujeme o posun futsalu kupředu jsme rádi, že na zápasech byly takto skvělé návštěvy.