IGS CAMP 2020: Stále je možné se přihlásit! Přijít mezi nás můžeš kterýkoliv den!

IGS CAMP 2020: Stále je možné se přihlásit! Přijít mezi nás můžeš kterýkoliv den!

Turistický IGS CAMP 2020 se blíží mílovými kroky a Vy i nadále máte možnost se ho aktivně zúčastnit! První turnus stále nabízí pro své zájemce volná místa a vy se nyní můžete podívat, co přesně účastníky čeká.

David a Pavel Drozdovi nadále v Chrudimi! Prodloužili o dvě sezony

David a Pavel Drozdovi nadále v Chrudimi! Prodloužili o dvě sezony

Kádr futsalového týmu Chrudimi začíná doznávat stále ostřejších obrysů. Tým kolem trenéra Felipe Condeho již zná jména hlavních opor, které se budou prát od měsíce srpna o dalších mistrovský titul a také…

Ligu odstartujeme doma proti Českým Budějovicím

Ligu odstartujeme doma proti Českým Budějovicím

Krátce po čtvrtečním poledni došlo v sídle Fotbalové asociace České republiky k losu příštího ročníku 1. FUTSAL ligy. Tým z Chrudimi do něj po dvaceti letech nebude vstupovat s titulárním partnerem „ERA-PACK“,…

Premiérový IGS CAMP: Co vás čeká?

Premiérový IGS CAMP: Co vás čeká?

Chrudim - Futsalový klub v Chrudimi rozjíždí nový projekt. Po populárním futsalovém kempu přišel s nápadem uspořádat také kemp turistický. Na co všechno se mohou děti na IGS CAMPU 2020 těšit?

Mistr mění název! Nově bude hrát jako FK Chrudim

Mistr mění název! Nově bude hrát jako FK Chrudim

Futsalový klub ERA-PACK Chrudim již na mapě existovat nebude. Po dvaceti letech dochází ke změně názvu, společnost ERA-PACK s.r.o. již dále nebude figurovat jako titulární partner.

Hlasování fanoušků: Nejužitečnějším hráčem sezony se stal Felipe!

Hlasování fanoušků: Nejužitečnějším hráčem sezony se stal Felipe!

Před více než týdnem jsme na webu futsalového klubu Chrudimi spustili anketu, ve které jsme se Vás, fanoušků, ptali na to, který hráč byl podle vás v uplynulé sezoně tím nejužitečnějším a koho byste Vy vybrali…

IGS CAMP 2020: Stále je možné se přihlásit! Přijít mezi nás můžeš kterýkoliv den!

František Tichý: Jde o moji srdeční záležitost

Stojí za futsalovým gigantem, který na české scéně válcuje všechny soupeře. František Tichý ze svých společností každoročně financuje chod nyní již čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže.

Fungoval by chrudimský futsal i bez vás?
Věřím, že ano. Není to jen o mně a naší generaci, v klubu se pohybuje hodně mladých a šikovných lidí, kteří každým rokem získávají nové a nové zkušenosti a rozhodně mají předpoklady kvalitně vést klub i v budoucnosti.

Doba není jednoduchá, je náročnější sehnat finanční prostředky než v dřívějších letech?
Dříve bylo shánění finančních prostředků jednodušší. Je to ale logický dopad dnešní doby. Podnikatelé obecně v dnešní době nejsou naklonění k podpoře sportu.

Proč to ve vašem případě jde?
(zamyslí se) Jde o moji srdeční záležitost. Vybudovali jsme klub z nuly až po jeden z nejlepších evropských týmů. V našem klubu se zároveň pohybují kvalitní lidé v managementu, realizačním týmu, hráčském kádru, čehož si velmi vážím, a proto klub podporuji. Snažíme se tento stav udržet, co nám síly stačí.

Čím se dá zájem partnerů o sport zvednout?
Je to o celkovém obrazu společnosti. V našich podmínkách může pomoci vylepšení zázemí. Od začátku působení v Chrudimi věříme ve stavbu nové sportovní haly, čehož jsme se zatím nedočkali a vypadá to, že v nejbližší době ani nedočkáme. Rozhodně by pomohla alespoň částečná rekonstrukce stávající sportovní haly. Již jsme městu předložili projekt Oprava přístavku hlediště sportovní haly. Došlo by k rozšíření kapacity hlediště s výhodou oddělení od hlediště stávajícího. Zde by měli partneři v opravených prostorách možnost sledovat utkání a třeba i dohodnout obchody nebo spolupráci svých firem.

Futsal reprezentuje Chrudim v blízkém i širokém okolí. Vnímá to tak i vedení města?
To se musíte zeptat zastupitelů města Chrudim. Doufám ale, že ano. Město reprezentujeme nejen v České republice, ale i v zahraničí. A troufám si tvrdit, že úspěšně.

Je jejich podpora dostatečná?
Dostatečná momentálně není, ale věřím v lepší zítřky. Přeji si, abychom se společně dohodli na výši podpory, která by zaručila udržení futsalu na současné sportovní úrovni zde v Chrudimi.

Kdo se, kromě vašich firem, podílí na rozpočtu klubu?
Dlouhodobě nás podporují větší i menší tuzemští i zahraniční partneři, Pardubický kraj, město Chrudim, MŠMT, FAČR a ČUS.

Vzhledem k tomu, že jste jednatelem několika společností v oblasti strojírenství, plní futsal ve vašem životě formu odreagování?
Určitě ano. Rád se odreaguji nejen futsalem, ale sportem obecně. Aktivně i pasivně provozuji různé sporty odmalička. Zároveň mi futsal přináší i adrenalin.

Co vás u futsalu ještě drží?
Moje rodina, manželka Olga, dcera Sára a syn Marek, kteří futsalu fandí. Dále parta lidí, která za tím vším stojí. Celý management, realizační tým, hráči, včetně fanoušků. Poté každoročně rozvíjející se mládežnická základna, která přináší motivaci do budoucna.

Je pro vás každoroční cyklus již rutinou?
Rutina to svým způsobem každý rok je, ale přesto každá další sezona přinese něco nového. Letos to byl například fakt, že nás sama UEFA požádala, zda bychom měli zájem uspořádat FinalFour, ačkoliv jsme se do závěrečné čtyřky neprobojovali. Bohužel jsme museli odmítnout.

Uvažovali jste o tom?
Samozřejmě ano. Po zvážení všech možností jsme ale museli nabídku odmítnout. Jedním z problémů byl dvoutýdenní pronájem ČSOB Pojišťovna areny v Pardubicích, která jako jediná v blízkém okolí splňovala požadavky UEFA. Navíc zde není dostatečná kapacita čtyřhvězdičkových hotelů. Věřím, že po organizační stránce bychom akci zvládli.

V únoru odstartoval již čtvrtý ročník projektu FUTSAL CAMP. Hledáte tímto směrem možné talenty?
Hlavním cílem je umožnit náš sport všem dětem. Chceme, aby si děti zatrénovaly futsal s hráči A týmu a viděly je v akci, a pokud někdo z nich jednou za první mužstvo nastoupí, budeme za to všichni rádi.

Je jednodušší shánět finance na podporu mládeže?
Samozřejmě, na mládež je vypsáno hodně dotačních programů, ve kterých mohou kluby žádat. U nás jsou schopní lidé, kteří to zvládají, díky čemuž se nám každoročně sejde slušné množství finančních prostředků.

Čeho byste chtěl s klubem ještě dosáhnout?
Na domácí scéně bych si přál zopakování ročníku 2008/2009, což byla nejúspěšnější sezona v historii klubu, kdy se A tým stal mistrem ČR, vyhrál pohár FAČR a oba juniorské týmy, tehdy U-16 a U-18, získaly také titul mistra ČR. Za mládežnická mužstva v této sezóně nastupovaly současné opory A týmu Tomáš Koudelka a Matěj Slováček. Na mezinárodní úrovni stále cílíme na postup do závěrečného Final Four UEFA Futsal Champions League.


 

VARTA generální partner VARTA futsal ligy

Partner klubu