Famózní první poločas přinesl výhru v České Lípě, přes MS bude Chrudim na čele!

Druhý zápas, další tři body. Chrudimští futsalisté splnili předsezónní očekávání a před dlouhou reprezentační přestávkou získali i druhé vítězství. V České Lípě znovu rozhodli velmi rychle, vytvořený náskok však ve druhém poločase již podpořit nedokázali a nakonec si odvezli vítězství v poměru 4:1.

Chrudim vstoupila do utkání na palubovce České Lípy jako uragán a již po půlminutě se dostala do vedení. Max si velmi šikovně narazil s Dominikem Balogem, který následně z první prostřelil bulharského brankáře Kirova mezi nohama – 0:1! Ani na druhou branku se nečekalo dlouho, tentokrát rozjel svůj druhý střelecký koncert v letošní sezoně Brazilec Max! Po nástřelu Baloga z levé strany to neměl u pravé tyče vůbec složité a prakticky jen nastavil svoji nohu, čímž umístil míč do českolipské branky – 0:2!

Brankář Dudu neměl v chrudimské kleci téměř žádnou práci, a tak jen s klidem sledoval, jak si Max došel během následujících deseti minut pro čistý hattrick. Pomohly mu k tomu dvě standardní situace rozehrané Evertonem, které v obou případech zakončil milimetrově přesně – jednou po zemi, podruhé do šibenice – 0:4.

Na famózní první poločas Chrudimští po přestávce nenavázali, žádnou branku totiž již nevstřelili. V největší šanci selhal Jakub Malý, který z dobré pozice nastřelil „jen“ tyčku branky Kirova. Nakonec se Česká Lípa také prosadila, náhradního brankáře Javorskiho se štěstím prostřelil Tomáš Fichtner, který stanovil konečné skóre na 1:4 z domácího pohledu.

Chrudim splnila svůj cíl, když vyhrála úvodní dva zápasy, další duel ji čeká až v měsíci říjnu. Období světového šampionátu tak stráví na čele 1. Futsal ligy.

FC Démoni Česká Lípa – FK Chrudim 1:4 (0:4)

Branky: 37. Fichtner – 1. Balog (Max), 4. Max (Balog), 8. Max (Everton), 15. Max (Everton).

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Lecjaks) – Bialek, Klimt, Fichtner, Havrda, Švec, Zapletal, Kopeček, Caizl, Potoček, Maur, Rott, Bejda.

FK Chrudim: Dudu (35. Javorski) – Everton, Mareš, Max, Balog, Kubát, Koudelka, P. Drozd, Doša, Malý, Slováček, D. Drozd.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): „Odehráli jsme excelentní první poločas, ve kterém jsme dokázali vstřelit čtyři góly a několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Ve druhé půli šla naše kvalitu dolů, a i přes nějaké další šance jsme výsledek nedokázali vylepšit. Navíc jsme z ojedinělé střely bohužel inkasovali. První poločas je pro nás velkým příslibem, a pokud budeme takto hrát celý zápas a proměňovat šance, tak budeme spokojeni.“

Karel Kruliš (trenér Démoni Česká Lípa): Zápas, ve kterém na nás Chrudim vlétla ve velkém tempu, byl pořádný kolotoč, ale od desáté minuty jsme se srovnali s tempem soupeře a zodpovědně jsme bránili. I když tyče zvonily, jako zvon v kostele, řekl bych, že ve druhé půli se Chrudim zatáhla, nechala nás tvořit a chtěla chodit do brejků, ale podržel nás brankář Kirov. Podařilo se nám vstřelit branku a korigovat výsledek. Kluky chválím za skvělý přístup a bojovnost.

04.09.2021 | autor: Petr Dejnožka | Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu