Nový ročník 1. Futsal ligy startuje! Do Chrudimi míří ústecký Rapid

Neúspěšné finále je zapomenuto, startuje se na novo. Chrudimští futsalisté rozjedou prvoligový kolotoč soubojem s Rapidem Ústí nad Labem, který ji v minulé sezoně na jejím hřišti nebývale potrápil. Mužstvo po řadě odchodů vstoupí do nové sezony a budou se znovu moci spolehnout na podporu svých fanoušků. Přijdete je do haly podpořit?

První ligové utkání nové sezony začíná ve Sportovní hale Chrudim v pátek 27.8.2021 ve 20:00. Sledovat ho můžete prostřednictvím textového přenosu na serveru onlajny.com!

Ústí nad Labem povede i letos z pozice trenéra do nové sezóny česká futsalová legenda Martin Dlouhý, který se bude muset vypořádat s několika odchody z loňského kádru. Nejzásadnějším oslabením se jeví odchod kapitána Tomáše Jelínka, který přestoupil do libereckého FTZS. Kromě něj se Martin Dlouhý nebude moct dále spolehnout na duo Martin Džudža a Václav Sloup, jejichž novým klubem bude Boca Krupka.

Rapid v loňské sezoně v pozici nováčka posbíral deset bodů, což mu nakonec v nesestupovém ročníku stačilo na předposlední příčku. Velmi blízko dalšímu bodovému zisku byl i v Chrudimi, kde sice padl ve výsledku 3:4, ale ještě 61 vteřin před koncem vedl a o remízu nakonec přišel z nohy Brazilce Felipeho až v čase 39:56. Nyní by chtěl podobný heroický výkon zopakovat.

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „V prvním kole se budeme soustředit především na náš tým. Máme za sebou kvalitní test proti Slavii, která je skvělým mužstvem. Předvedli jsme dobrý výkon a, k mému překvapení, řada věcí, kterým jsme se během prvního měsíce věnovali, vyšla dokonale. Udělali jsme spoustu taktických změn, ale hráči se k novému stylu adaptovali velmi dobře. Chceme ligu odstartovat dvěma výhrami, ale debuty jsou často velmi komplikované, takže musíme být maximálně soustředění, abychom odvedli dobrý výkon.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „V prvním kole zajíždíme na palubovku Chrudimi, jako každý rok jednoho z největších favoritů na titul. Čeká nás velice těžké utkání, do kterého půjdeme s čistou hlavou a touhou překvapit svého soupeře.“

Podmínky vstupu do sportovní haly:

a) Laboratorní antigenní test starý maximálně 72 hodin.

b) Laboratorní PCR test starý maximálně 7 dní.

c) Dokončené očkování, nejméně 14 dní od podání poslední vakcíny.

d) Potvrzení o prodělání nemoci, nejdéle 180 dní od prvního potvrzeného testu.

e) Čestným prohlášením se mohou prokázat pouze osoby, které absolvovaly test ve škole či školském zařízení v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením MZČR.

Bezinfekčnost nejsou povinny prokazovat děti ve věku do dosažení věku 6 let (tzn. diváci ve věku 6 let včetně a výše tuto povinnost mají). Dále, všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Děkujeme za dodržování těchto hygienických opatření.

27.08.2021 | autor: Petr Dejnožka

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu