Ligu musíme odstartovat dvěma výhrami, přeje si trenér Felipe Conde

Letošní ročník nejvyšší futsalové soutěže má zajímavý formát. Odehrají se dvě kola a bude následovat dlouhá přestávka, během které bude probíhat v Litvě světový šampionát i s českou účastí. Trenér Felipe Conde rozjel na lavičce FK Chrudim další sezonu a věří, že její závěr bude veselejší než ten loňský. Nyní se ale upíná především k úvodním dvěma zápasům.

Chrudim vstupuje do sezony s řadou změn. Jak vnímáte odchody hráčů?

Přišli jsme celkově o pět hráčů, nový přišel jediný. Všechny problémy, které se dějí po celém světě, a neúčast v Lize mistrů nás vedly ke snížení rozpočtu. Každý klub během svého vývoje prochází různými fázemi a my se pokusíme pracovat co nejlépe, abychom i tak mohli bojovat o tituly. Daní hráči nám samozřejmě budou velmi chybět, byli na klub zvyklí a jsou to špičkoví profesionálové. Musíme ale hledat nová řešení, zejména v tréninkovém procesu, který brzdí menší počet hráčů v tréninku. Hledáme alternativy k udržení vysoké intenzity práce, máme dobré hráče a pozitivním myšlením můžeme vytvořit opět vynikající tým. Budeme tvrdě pracovat a půjdeme ze dne na den kupředu.

Změna přišla i na pozici brankáře. Jaký typ gólmana Dudu je?

Dudu, přestože je mladý, má velké zkušenosti. Pracoval jen ve velkých klubech a je zvyklý na tlak spojený s faktem, že se po něm chce jen vítězství. Kromě toho je skvělým člověkem mimo hřiště, na trénincích předvádí, že je týmový hráč. Je brankář, který dává týmu hodně klidu, snaží se své akce zjednodušit a výrazně pomáhá obranné linii. Jsem velmi spokojen, jak se zde první měsíc svého působení prezentuje.

Máte za sebou velmi krátkou přípravu. Zažil jste už někdy v kariéře tak málo času na přípravu?

Už ano, v několika příležitostech se to stalo už i v Brazílii. Tam je to velmi komplikované, protože se běžně odehraje osmdesát zápasů za sezonu a vždy jde o soutěžní duely. Ti, kteří trénovali v první lize v Brazílii, mají úkol naplánovat přípravu v Evropě jednodušší. Navíc se budeme moci v měsíci září intenzivně se zbytkem hráčů, kteří nejedou na mistrovství světa, připravovat.

Čemu se budete během měsíční pauzy věnovat?

Není jiná možnost, než zapracovat na fyzické části a aspektech individuální techniky hráčů. Zůstane málo hráčů, a proto nebudeme moci cvičit taktické věci. Toto období využijeme k posílení fyzické části a ještě lepšímu zkvalitnění základů hry. Další věcí, kterou plánujeme, je řada video lekcí, které by měly pomoci mladým sportovcům zlepšit jejich znalosti o samotné hře.

25.08.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu