Ligu musíme odstartovat dvěma výhrami, přeje si trenér Felipe Conde

Ligu musíme odstartovat dvěma výhrami, přeje si trenér Felipe Conde
Letošní ročník nejvyšší futsalové soutěže má zajímavý formát. Odehrají se dvě kola a bude následovat dlouhá přestávka, během které bude probíhat v Litvě světový šampionát i s českou účastí. Trenér Felipe Conde rozjel na lavičce FK Chrudim další sezonu a věří, že její závěr bude veselejší než ten loňský. Nyní se ale upíná především k úvodním dvěma zápasům.


Chrudim vstupuje do sezony s řadou změn. Jak vnímáte odchody hráčů?

Přišli jsme celkově o pět hráčů, nový přišel jediný. Všechny problémy, které se dějí po celém světě, a neúčast v Lize mistrů nás vedly ke snížení rozpočtu. Každý klub během svého vývoje prochází různými fázemi a my se pokusíme pracovat co nejlépe, abychom i tak mohli bojovat o tituly. Daní hráči nám samozřejmě budou velmi chybět, byli na klub zvyklí a jsou to špičkoví profesionálové. Musíme ale hledat nová řešení, zejména v tréninkovém procesu, který brzdí menší počet hráčů v tréninku. Hledáme alternativy k udržení vysoké intenzity práce, máme dobré hráče a pozitivním myšlením můžeme vytvořit opět vynikající tým. Budeme tvrdě pracovat a půjdeme ze dne na den kupředu.

 

Změna přišla i na pozici brankáře. Jaký typ gólmana Dudu je?

Dudu, přestože je mladý, má velké zkušenosti. Pracoval jen ve velkých klubech a je zvyklý na tlak spojený s faktem, že se po něm chce jen vítězství. Kromě toho je skvělým člověkem mimo hřiště, na trénincích předvádí, že je týmový hráč. Je brankář, který dává týmu hodně klidu, snaží se své akce zjednodušit a výrazně pomáhá obranné linii. Jsem velmi spokojen, jak se zde první měsíc svého působení prezentuje.

 

Máte za sebou velmi krátkou přípravu. Zažil jste už někdy v kariéře tak málo času na přípravu?

Už ano, v několika příležitostech se to stalo už i v Brazílii. Tam je to velmi komplikované, protože se běžně odehraje osmdesát zápasů za sezonu a vždy jde o soutěžní duely. Ti, kteří trénovali v první lize v Brazílii, mají úkol naplánovat přípravu v Evropě jednodušší. Navíc se budeme moci v měsíci září intenzivně se zbytkem hráčů, kteří nejedou na mistrovství světa, připravovat.

 

Čemu se budete během měsíční pauzy věnovat?

Není jiná možnost, než zapracovat na fyzické části a aspektech individuální techniky hráčů. Zůstane málo hráčů, a proto nebudeme moci cvičit taktické věci. Toto období využijeme k posílení fyzické části a ještě lepšímu zkvalitnění základů hry. Další věcí, kterou plánujeme, je řada video lekcí, které by měly pomoci mladým sportovcům zlepšit jejich znalosti o samotné hře.

 

25.08.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu

Partner klubu