Chrudim začala přípravu, novicem brazilský gólman Dudu!

Druhý srpnový den odstartovali přípravu na nový ročník 1. FUTSAL ligy i futsalisté stříbrné Chrudimi, která se pokusí v následujícím ročníku získat mistrovský titul zpět do své moci od plzeňského Interobalu. Pod trenérem Felipem Conde rozjeli novou přípravu i s jednou novou tváří – posilou je brazilský gólman Dudu!

Nejvyšší futsalová liga startuje již na konci srpna, zkrácenou přípravu zahájilo v chrudimské sportovní hale třináct futsalistů. Zatím jedinou posilou je brazilský gólman Eduardo da Silva Ferreira Lima, zkráceně Dudu, který má nahradit končící duo Rennan – Litviněnko. Jedná se o devětadvacetiletého brankáře s kazašským pasem, v posledních sezonách totiž chytal v dresu Kairatu Almaty a střídal se mezi tyčemi s gólmanem Higuitou.

Jak již bylo zmíněno dříve, brankářský post v chrudimském dresu ukončil Rennan, nyní je jasné, že se do přípravy se nezapojil brankář Dmitrij Litviněnko, který se momentálně vrátil do své vlasti. Brankářskou dvojici společně s Dudu tak bude tvořit mladý Daniel Javorski.

V poli nejsou výraznější změny – po Yurim a Felipem se k mužstvu na začátku přípravy nepřipojil ani Jiří Mužík, který bude od nové sezony působit zpět ve svém předchozím klubu Helasu Brno. Ostatní hráči budou v Chrudimi pokračovat beze změny.

Jediné přípravné utkání sehraje Chrudim 20. srpna od 19 hodin na domácí palubovce proti Slavii Praha, o týden později na stejném místě započne svoji cestu nejvyšší soutěží proti Rapidu Ústí nad Labem (20:00).

Kádr Chrudimi na začátku letní přípravy:

Dudu

Daniel Javorski