Finálová série startuje! V boji o titul se Chrudim postaví Plzni

Futsalisté plzeňského Interobalu oslavili postup do finále play-off v nejkratším možném čase, již v pátek se k nim mohou přidat i hráči Chrudimi. Poté, co doma nezvládli penaltový rozstřel ve třetím semifinálovém utkání, se série za stavu 2:1 pro Východočechy přesouvá na palubovku Svarogu.

První finálový souboj Chrudimi s Plzní se odehraje na palubovce soupeře, utkání startuje ve čtvrtek 20. května od 19 hodin a sledovat ho můžete v přímém přenosu na HbbTV či YouTube kanálu nebo v textové podobě na onlajny.com!

Tomáš Koudelka: Chceme ukázat, že jsme nejlepší!

„Teplice měly vynikající individuality, Plzeň má jiný styl, nedrží tolik balon, spoléhají se na hru ze zabezpečené obrany a na rychlé protiútoky,“ popsal hru soupeře Tomáš Koudelka. „Nebudou nás tolik presovat, očekávám otevřenější zápasy,“ dodal.

Cíl chrudimských futsalistů před závěrečnými zápasy letošní sezony je tak naprosto jasný. „Chceme získat titul. Letos máme o to větší motivaci ukázat přímo na hřišti to, že jsme nejlepší,“ prohlašuje hráč s devítkou na zádech Tomáš Koudelka.

Ohlasy před zápasem:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Musíme se hodně rychle adaptovat na styl hraní, který Plzeň předvádí. Je naprosto rozdílný od Teplic. Ve finále se potkají dva nejlepší týmy základní části, jejich finálová účast je zasloužená. Musíme zopakovat kvalitní výkony. Uvidíme vyrovnané zápasy, ale naší prioritou je získat první finálový bod.“

Tomáš Vnuk (hráč SK Interobal Plzeň): „Od prvního zápasu čekám opatrný začátek, protože ani jeden tým nebude chtít dostat první gól. Spíše než krásný futsal nahoru - dolů to vidím na taktickou bitvu, kterou rozhodne lepší efektivita v zakončení.“

Týmové statistiky

Everton (12)

nejvíce bodů

Tomáš Vnuk (10)