Matěj Slováček po postupu: Rozhodla týmovost. Bolest tlumil prášky

Druhá část splněna. Futsalisté Chrudimi při honu za patnáctým mistrovským titulem v historii klubu vyřadili po Liberci ve čtyřech zápasech Brazilci „okupovaný“ Svarog Teplice a těší se na finálovou bitvu s vítězem základní části z Plzně.

Speciální „posilou“ pro poslední tři semifinálové zápasy byl kapitán Matěj Slováček, který prodělal zlomeninu zánártní kůstky a byť není stoprocentně fit, rozhodl se do série zasáhnout. A byl velmi platný. V Teplicích gólem zpečetil postup do finále a zároveň se zapsal do Klubu 250, tedy je jedním z devatenácti hráčů, kteří v lize, českém poháru, reprezentaci a soutěžích UEFA nastříleli dvě stě padesát branek.

Když se ohlédnete zpět za semifinálovou sérií, jak těžkým soupeřem Teplice byly?

Už dopředu jsme moc dobře věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. A to se přesně potvrdilo. Všechny zápasy byly hrozně vyrovnané, Teplice mají skvělý tým složený z kvalitních zahraničních hráčů. My jsme se na ně snažili připravit a povedlo se. Rozhodla naše větší týmová soudržnost a taktická a především fyzická připravenost.

Nepovedený penaltový rozstřel s vámi nezamával. Bylo to hlavně o mentální síle?

V play-off jde o všechno, zápasy jsou na psychiky hodně náročné a mentální připravenost rozhoduje. Co se týče nezvládnutých penalt, stane se. My jsme ale věděli, že jsme dvakrát vyhráli a potřetí vlastně ani neprohráli. Měli jsme v hlavách, že pokud budeme stále hrát naši hru, malinko se ještě zlepšíme a můžeme vyhrát i potřetí. A dopadlo to tak.

Trenér mluvil o výkonu Chrudimi v posledním zápase s Teplicemi jako o jednom z nejlepších v sezoně. Souhlasíte?

Myslím si, že ano. Po třetím zápase jsme si řadu věcí vyříkali, věděli jsme, co je potřeba změnit a zlepšit. A hlavně jsme si to vzali k srdci. Táhli jsme za jeden provaz, nesnažili se hrát individuálně a jezdili jeden za druhého. Přineslo to ovoce.

Do série jste vstoupil ve druhém zápase po dlouhém zranění. Jak moc v tu dobu byla noha v pořádku?

Noha není v pořádku ještě ani nyní, snažím se to tlumit prášky proti bolesti. Kdybych si nevěřil, že můžu pomoci i tak, do zápasu bych nešel. Necítil jsem se ideálně, ale poté, co byl potrestán Martin Doša, chtěl jsem pomoct i přesto, že noha nebyla vůbec stoprocentní.

Trenér nechával rozhodnutí čistě na vás nebo vám říkal, že je potřeba, abyste nastoupil?

Ptal se mě, jak jsem na tom, zda zvládnu odehrát nějakou minutáž. Bylo to těžké, moc tréninků jsem neabsolvoval, a když, tak s velkými úlevami, takže rozehranost byla prakticky nulová. Nebylo to jednoduché, nevěděli jsme, co čekat. Zápasy šly rychle za sebou, lepšilo se to a v posledním zápase jsem se já sám cítil mnohem lépe.

Jak je to při zápase limitující? Je cítit bolest?

Na bolest nemyslím, ta je otupená prášky. Není navíc čas myslet na to, jestli vás noha bolí nebo ne. Po zápase, když prášky přestanou působit, bolest je velká, ale s tím se počítá. Spíš mě trvalo si zvyknout znovu na míč a pohyb po palubovce.

V posledním semifinálovém zápase jste se zapsal do Klubu 250. Co pro vás tato meta znamená?

Donedávna jsem o Klubu 250 téměř ani nevěděl, nedávno mi někdo říkal, že už tam skoro jsem. To mě překvapilo, protože jsem netušil, že jsem za celou kariéru už nastřádal tolik branek (směje se). Přece jen tolik lidí v něm není. Já jsem rád za každý gól, díky patří především spoluhráčům, protože bez nich bych to těžko dokázal. Já nejsem typ hráče, který je tak individuálně kvalitní, aby si sám vytvářel šance. Takže je to hlavně jejich zásluha.

Ve finále vás čeká Plzeň, vítěz základní části. Je do čtvrtka dostatek času si odpočinout?

Je to relativní. Na jaře jsme odehráli spoustu zápasů, kluci cítí únavu. Ale moc dobře jsme věděli, jak bude scénář vypadat, že vše půjde rychle za sebou a snažili jsme se na tuto situaci od ledna připravovat. Jsme na tom fyzicky dobře, zápasy v rychlém sledu vydržíme. Teď jen doléčit drobné šrámy ze semifinále a ve čtvrtek budeme připraveni!

Bude se styl zápasů lišit? Tepličtí Brazilci versus česko-slovenská legie Interobalu?

Myslím si, že určitě. Nebudou to žádné divoké přestřelky, bude se hrát opatrně. Plzeň má jiný herní styl, než Teplice, které byly hodně na balonu, a nám se jim ho často nedařilo brát. Plzeň bude hrát více defenzivně a spoléhat na rychlé protiútoky.

Bude to především o tom ubránit Tomáše Vnuka?

Ne jen o něm. Musíme ubránit i další výborné střelce jako je Michal Seidler, Michal Holý nebo Lukáš Rešetár. Musíme si dát především pozor na rychlé brejky a kvalitní standardní situace.

18.05.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu