Poslední krok zatím chybí. Teplice vyhrály po penaltách a snížily sérii

Semifinálová série mezi Chrudimí a Teplicemi nekončí, pokračuje dál. Domácí nevyužili první mečbol, když vyrovnaný třetí zápas po bláznivém začátku došel za stavu 2:2 přes prodloužení až k pokutovým kopům, ve kterých se domácím příliš nedařilo. V série je tak sníženo na 2:1.

Zatímco první dvě utkání série měla opatrný nástup, přesný opak se stal v duelu s pořadovým číslem tři. Po patnácti sekundách našel Tomáš Koudelka před brankou stojícího Yuriho a ten z první na přední tyč prostřelil gólmana Marca Casassu – 1:0! Vstřelený gól Teplice rozhodně nezlomil, přesně naopak. Svarog se velmi rychle vydal střemhlav do útoku a na vyrovnání nemusel čekat vůbec dlouho. Na začátku třetí minuty tečoval nástřel Joaa Sally Paulinho do protipohybu gólmana Rennana a stav zápasu tak poprvé v utkání srovnal – 1:1.

V dalším průběhu prvního poločasu měli herně více navrch tepličtí futsalisté, domácí se do útoku dostávali jen sporadicky. Když už se jim to podařilo, stálo to za to. Yuriho přiťuknutí si velmi rychle zpracoval David Drozd, postrčil si míč na levačku a parádní ranou do šibenice vrátil Chrudimi vedení – 2:1! Vydatný první poločas ale ještě neskončil. Rohový kop domácích využil Svarog k bleskurychlému protiútoku, který střelou po zemi přesně k tyči proměnil Paulinho – 2:2!

Po přestávce se obraz hry výrazně změnil, oba celky se uklidnily a spoléhaly především na kvalitní defenzívu, brankových příležitostí tak bylo pomálu. V té největší ve druhé půli ocitl namlsaný střelec Paulinho, který se zjevil za chrudimskou obranou, ale z otočky minul jen o kousek chrudimskou klec. V řádné hrací době se tak nerozhodlo a na řadu tak poprvé v letošním play-off přišlo prodloužení.

V něm byli nebezpeční především chrudimští futsalisté, kteří většinu času drželi balon a diktovali tempo. Na rozdíl od druhého poločasu se však tentokrát již dočkali i šancí – proti Evertonovi, Maxovi i Matějovi Slováčkovi se ale zaskvěl gólman Casassa, který držel teplické naděje nad vodou. Ani deset minut navíc nerozhodlo, šlo se tak do penalt.

Hned v první série neuspěl chrudimský Max, na druhé straně ho ale o sérii později napodobil Joao Salla. Rozhodující penaltu však zahodil domácí Tomáš Koudelka, který zcela minul branku a rozhodl tak o tom, že si Svarog veze domů první semifinálový bod.

Série se za stavu 2:1 pro Chrudim přesouvá do Chomutova, kde se v pátek odehraje čtvrtý duel.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Ohlasy:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Jak jsme očekávali, byl to další vyrovnaný zápas. První poločas se hrálo hodně otevřeně, po přestávce jsme byli více na balonu, ale nebyli jsme schopni skórovat. V prodloužení jsme v naší snaze pokračovali, s penaltami nejsme spokojeni. Nyní si musíme odpočinout a přemýšlet o tom, jak nejlépe odehrát čtvrté utkání.“

Jiří Baran (hráč Svarog FC Teplice): „Skvěle zvládnutý zápas. I přes zranění a vykartované hráče jsme podali vynikající výkon na hraně fyzických možností. Nezbývá než se připravit na páteční zápas a znovu podat podobný výkon. Nevzdáváme se."

FK Chrudim – Svarog FC Teplice 2:2, na penalty 2:4 (2:2)

Branky a nahrávky: 1. Yuri (Koudelka), 8. D. Drozd (Yuri) – 3. Paulinho (Joao Salla), 15. Paulinho (Deco)

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Malý, Balog, Slováček

Svarog FC Teplice: Casassa (Marek, Sukup, Hůla) – Baran, Tato, Šebek, Deco, Joao Salla, Alemao, Rodrigo Taverna, Paulinho, César, Gansukh