Pavel Drozd po vyhrané odvetě: Klíčový krok je teprve před námi

Pavel Drozd se stal hrdinou druhého semifinálového utkání, když prakticky dvě minuty před koncem krásným zakončením prostřelil brankáře Hůlu a tím rozhodl o druhém bodu pro Chrudim! Nyní však již společně s celým týmem hledí k třetímu duelu série na východě Čech.

Jak hodnotíš zápas v Chomutově? Byl náročnější než ten v Chrudimi?

Zápas byl dost podobný jako ten první, mnoho šancí k vidění nebylo, hrálo se opět tvrdě. My byli důslední v obraně a povedlo se nám být produktivní i v útočné fázi, což se nám v jistých momentech sezóny nedařilo. Pro mě to byl náročnější zápas než ten v Chrudimi, strávil jsem na palubovce více času než, ale přineslo to ovoce.

A co se týče tvrdosti? Pomohly ke zmírnění udělené disciplinární tresty?

Ani bych neřekl. V zápase byly opět možné vidět velmi tvrdé zákroky, i když jich bylo o něco méně než v prvním duelu.

Jak tobě osobně vyhovuje tato tvrdá hra? Je to v pohodě se s ní vyrovnat?

S tvrdou hrou nemám problém, v semifinále play-off jde už o všechno a nikdo nechce ze souboje uhnout, takže člověk musí počítat s tím, že nějakou tu ránu inkasuje. Ale je pravda, že některé zákroky nemají se sportem nic společného, ale to je práce rozhodčích, aby to vyřešili.

Je to podle tebe klíčový krok k postupu do finále?

Klíčový bych neřekl. Oba dva zápasy byly velmi důležité, jsem rád, že jsme je zvládli strhnout na naši stranu. Říká se, že nejtěžší krok bývá ten poslední, takže dost možná klíčový krok bude následující zápas v Chrudimi.

A co tvoje branka? Bylo to trefené zřejmě ideálně. V tomto momentu za vyrovnaného stavu by si na podobný typ zakončení mnoho hráčů netrouflo..

Branka padla po rychlém protiútoku, šli jsme tři na jednoho obránce, dostal jsem míč na pravou stranu, chtěl jsem situaci vyřešit technicky, protože brankář byl u mě velmi rychle, tak jsem ho zkusil přehodit a naštěstí to tam krásně zapadlo a nakonec jsme si odvezli druhý bod v sérii.

10.05.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Karel Dvořáček

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu