Chrudim přivezla z Chomutova domů mečbol na postup do finále!

Uspěli i podruhé! Chrudimští futsalisté po domácí výhře zvládli i další náročnou bitvu v Chomutově, odkud si přivezli druhý bod v semifinálové sérii! Na první gól si Svarog dokázal ještě zareagovat, na rozhodující trefu Pavla Drozda však už odpovědět nedokázal. Po výhře 2:1 je Chrudim krok od postupu do finále!

Chrudimští nastoupili na hřišti v Chomutově proti „domácím“ Teplicím bez Martina Doši, který si odpykává za faul z prvního utkání na dva zápasy. Naopak se na palubovku po zranění ještě ze základní části vrátil Matěj Slováček, který si ihned na svoji ruku oblékl kapitánskou pásku.

V prvních minutách odvetného střetnutí zlobili především hráči Teplic, úvodní příležitosti Cesara a Tata skončily skvělým zákrokem Rennana či nepřesným zakončením teplického hráče. Na straně Východočechů v první půli zahrozili především bratři Drozdovi, jejich kombinace ale skončila zakončením Pavla v ideální pozici mimo. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Góly začaly padat až po přestávce. Dvě minuty po začátku druhé půle se Pavel Drozd stále ještě zastřeloval, tvdou ranou napálil břevno. Teplice mírnily chrudimskou převahu řadou akumulovaných faulů, ani to ale nezabránilo akci, ve které si Yuri narazil s Evertonem a druhý jmenovaný umístil balon chladnokrevně k levé tyči – 0:1! Z vedení se hosté radovali sedm minut, to Svarog skvěle rozehrál standadní situaci, na jejímž konci poslal balon do chrudimské sítě Adriano – 1:1!

Už to vypadalo, že poprvé v této sérii uvidíme hru v prodloužení, chyba na straně Teplic při rozehrávce rohového kopu nabídla rychlý kontr Chrudimi, na jejímž konci parádním lobem poslal balon pod břevno Pavel Drozd – 1:2! Závěrečná power-play Teplic ani ve druhém zápase vyrovnání nepřinesla, utkání tak znovu skončilo výhrou Chrudimi v poměru 2:1 a druhým bodem v semifinálové sérii!

Třetí zápas se hraje v úterý 11.5. od 19 hodin na chrudimské palubovce.

Ohlasy trenérů:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Tentokrát to byl z obou stran lepší zápas. Dvě silné defenzívy, spousta technických variant a různém způsoby útočení. Zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodly detaily. V závěru utkání jsme zlepšili výkon, ale stále je to kam posouvat, zejména v útočné fázi. Podali jsme vyrovnaný a soustředěný výkon. Chtěl bych pogratulovat rozhodčím za kvalitně řízený zápas. Nebylo to vůbec jednoduché, spoustu fyzických soubojů, navíc ovlivnění událostmi z prvního zápasu. Odvedli skvělou práci!“

Tomáš Künzl (asistent trenéra Svarog FC Teplice): „Opět rozhodl malý detail v tomto zápase. Platilo pravidlo "nedáš dostaneš". Těch šancí byla spousta, tak jsme si zasloužili gól. Klukům patří velká pochvala a velký respekt! Tahle prohra bolí, ale my pojedeme se vztyčenou hlavou na třetí zápas."

Svarog FC Teplice – FK Chrudim 1:2 (0:0)

Branky: 32. Adriano (Salla) – 25. Everton (Yuri), 38. P. Drozd (Felipe)

Svarog FC Teplice: Hůla (Marek) – Baran (C), Tato, Šebek, Žolcer, Deco, Adriano, Salla, Alemao, Taverna, Paulinho, César, Gansuch.

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Slováček (C), Yuri, Everton, Mužík, R. Mareš, Kubát, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Malý, Balog, Felipe.

09.05.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu