Semifinále play-off odstartuje před kamerami České televize!

Suverénní jízda čtvrtfinálovou sérií s Libercem, krátký odpočinek a mnohem těžší výzva. Futsalisté Chrudimi jsou v semifinále vyřazovacích bojů, ve kterých je čeká obávaný Svarog Teplice. Jediný tým, který dokázal Východočechy v základní části porazit.

První semifinálový duel odstartuje na chrudimské palubovce ve středu 5.5.2021 ve 20:15 a sledovat jej můžete dvěma způsoby. Buď přímo na televizním kanálu ČT Sport či prostřednictvím textového přenosu na serveru onlajny.com!

Oba týmy zažily zcela rozdílné čtvrtfinálové série. Zatímco Chrudim přešla přes Liberec rozdílem třídy, Tepličtí se proti Helasu ve dvou zápasech pořádně nadřeli, v jednom případě dokonce rozhodli o svém vítězství až v poslední vteřině řádné hrací doby. To Chrudim si s chutí zastřílela. „V základní části jsme nedávali tolik branek, jak bychom si představovali. Ve čtvrtfinále to však padalo, jsme za to rádi a snad nám to vydrží i dál,“ přeje si David Drozd, který ve čtvrtfinále místo branek sbíral především asistence. „Naopak jsme ale museli zapracovat na obraně, od Liberce jsme dostali zbytečné góly,“ popsal.

S jeho výroky souhlasil i Matěj Slováček, který kvůli zranění sledoval své spoluhráče z tribuny. „Kluci podávali výborné výkony, jsem spokojený,“ chválil a dodal: „Dělám vše pro to, abych mohl co nejdříve naskočit. Nicméně nám to šlape, takže není třeba do toho sahat,“ usmál se Matěj Slováček.

Teplice v posledním vzájemném zápase na domácím hřišti porazily Chrudim po dvou gólech v závěru zápasu 2:0 a jsou na čtrnáctinásobného mistra natěšení.

Názory z kabiny:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „V semifinále se postavíme velmi obtížnému soupeři. Pracujeme na tom, abychom sérii zvládli dobře, každý detail bude rozhodovat, takže musíme být každou minutu zápasu stoprocentně soustředění. Očekávám pohlednou a velmi vyrovnanou sérii.“

Eloy Alonso (trenér Svarog FC Teplice): „Na první utkání s Chrudimí jsme velice soustředěni. Víme, že to bude velmi těžké. Pro mě je Chrudim skvělý tým. Mají nabitou soupisku, hrají spolu mnoho let, disponují výbornou obranou a mají skvělého trenéra. Na zápas pojedeme s maximálním nadšením. Očekávám vyrovnané utkání, oba týmy se respektují a myslím si, že první střetnutí nám hodně napoví o průběhu celé série. Musíme se plně soustředit po celý zápas a věřit si. Víme, co máme dělat.“

Týmové statistiky

Everton (5)

nejlepší střelec

Joao Salla (5)