Futsalový klub slaví třicet let existence klubu!

Větší futsalový klub na českém území nenajdete. Chrudim je futsalový fenomén známý po celém světě, jejich práce a úspěchy jsou uznávány napříč futsalovými odborníky a experty. Nejlepší český tým slaví kulaté kulaté narozeniny, radost svým fanouškům již dělá přesně tři dekády!

Chrudimský klub vznikl přesně 31. března roku 1991, tehdy ještě jako FC Rváčov. Samotný přesun do nynějšího působiště přišel až o devět let později. A poté věci nabraly velmi rychlý spád.

V roce 2002 klub postoupil do nejvyšší soutěže a již ve druhé sezoně svého působení oslavil premiérový mistrovský titul ve své historii. Během následujících let zakončil jako nejúspěšnější klub sezonu hned patnáctkrát, díky čemuž mohl své jméno pravidelně zviditelňovat i na evropské scéně. Ve futsalové Lize mistrů byl v mnoha případech velmi blízko historickému postupu mezi čtyři nejlepší celky Evropy, poslední krůček mu ale (zatím) nikdy nevyšel.

Klub, který byl řadu let znám v českých futsalových vodách i po celé Evropě jako FK ERA-PACK Chrudim přistoupil před letošní sezonou k razantní změně. Od loňského září tak vystupuje bez titulárního partnera, na jeho výkonech se to ale ani v nejmenším neprojevilo. V sezoně, kdy slaví třicetileté výročí od založení klubu, se dostal do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde vypadl se slavným Sportingem Lisabon a nyní se tak může chystat na play-off 1. FUTSAL ligy, do kterého bude vstupovat z první nebo druhé pozice po základní části.

Touha plnit si sny a dosahovat nových, dosud nesplněných, cílů ještě v Chrudimi nevyprchala. A tak věřme, že nám futsalový klub bude historii tučným písmem psát ještě dostatečně dlouho!

Všechno nejlepší, mistři!

31.03.2021 | autor: Petr Dejnožka