V Praze je blaze! Chrudim přivezla z hlavního města druhou výhru i čisté konto

Jen tři dny po výhře v pražském Edenu proti Slavii si Chrudim velmi podobným výsledkem přivezla tři body i od sousedů ze Sparty! Tentokrát z toho byla výhra 2:1 pro Východočechy a znovu se na vítězství dvěma trefami podílel nejlepší střelec Chrudimi v letošní sezoně Pavel Drozd!

Ani tentokrát Chrudim utkání v hlavním městě nepodcenila a od úvodní rozehrávky se snažila diktovat nastavené tempo. Úvodní nebezpečné příležitosti norský gólman ve službách Sparty Rakvaag pochytal a dlouho držel chrudimské střelce na uzdě. Konkrétně do sedmé minuty, kdy si centr z pravé strany z nohy Yuriho našel Pavel Drozd a hlavou otevřel střelecký účet zápasu – 0:1!

I nadále směrem dopředu byli aktivnější chrudimští futsalisté, zahrozit mohli například i z nepřímého volného kopu, ale gólmana Rakvaaga tentokrát nepřekonali. Na opačné straně si Rennan připsal důležité zákroky proti střel Gabča a Diega, jeho čisté konto ale nijak výrazně ohroženo nebylo.

Krátce po začátku druhého poločasu Chrudimští odskočili na rozdíl dvou branek. Pavel Drozd předvedl pohlednou individuální akci, kdy sám obral sparťanského hráče o balon a poté svůj postup zakončil přízemní střelou do sparťanské branky – 0:2! Ve zbytku zápasu Chrudimští zodpovědným výkonem hájili vypracované vedení a ani ve sparťanské power-play neinkasovali. Zapsali tak další nulu i tři body a po výhře 2:0 se bodově dotáhli na vedoucí Interobal Plzeň.

Ohlasy trenérů:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas do defenzívy, soupeři jsme nabídli jen několik málo příležitostí. Díky velkému množství zápasů se kumuluje únava, dokázali jsme hrát aktivní obranu a měli spoustu brejků, ale výkon byl slabý. V ofenzívě jsme vyrobili řadu technických chyb a to kazí náš zápas. Celkově hodnocení utkání je pozitivní, byl to dobrý den, vyzkoušeli jsme si nové formace a varianty do útoku a obrany. A díky tomu jsem si jistý, že do play-off půjdeme ve skvělé formě.“

Beni Simitči (trenér AC Sparta Praha): „Dneska nám to nevyšlo. Nevím, prostě to nevypadalo podle mých představ, možná zapůsobilo i to, že se vydali naplno proti Plzni, potom nám odešel Angellot, kterého tahal sval, tak jsme nechtěli nic riskovat. Dnešní prohrou jsme přestali mít jakékoliv sny o třetím místě a pokud na čtvrtém místě zůstaneme, tak se budeme těšit na pražské derby.“

AC Sparta Praha – FK Chrudim 0:2 (0:1)

Branky: 7. P. Drozd, 23. P. Drozd.

AC Sparta Praha: Rakvaag (Plecitý, Gerčák) – Brahimi, Angellott, Bernardo, Maicon, Diego, Gualda, Křivánek, Vokoun, Gabčo, Hora, Fejzullahi.

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, Kubát, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Felipe.

30.03.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu