Výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Chrudimska roku 2020

Výkonný výbor Sportovní unie Chrudimska spolu s městy Chrudim, Hlinsko, Skuteč, Heřmanův Městec, Slatiňany, Chrast, Luže, Ronov, Seč, Nasavrky a Třemošnice připravil každoročně vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Chrudimska.

Třináctý ročník ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Chrudimska zná své výsledky pro uplynulý rok 2020. Poprvé v její dlouhé historii nedojde k tradičnímu slavnostnímu vyhlášení, které se letos mělo konat v Kulturním klubu ve Skutči. Vzhledem k aktuální pandemii koronaviru (zákazu veřejných a kulturních akcí) byly výsledky vyhlášeny bez slavnostního ceremoniálu. Je to poprvé od znovuobnovení tradiční ankety na našem okrese v roce 2008.

I v uplynulém roce, kdy se ze stejného důvodu  několik měsíců nemohlo příliš sportovat a dosahovat dalších osobních úspěchů, ať už na poli jednotlivců či týmů, nalezneme řadu vynikajících výsledků sportovců z okresu Chrudimska, za které byli ve svých kategoriích nominováni.

A kdo tedy byl odbornou porotou v hlasování zvolen? Kategorii mládežníků potřetí za poslední čtyři roky opanovala atletka z Atletiky Chrudim Klára Bažoutová , tentokrát před Vojtěchem Vašákem (Karate klub Lichnice) a další atletkou Lucií Dvořákovou. V mládežnických kolektivech putuje titul do chrudimského futsalu, jejichž tým U19 si za druhé místo v Juniorské lize vysloužil i titul v konkurenci celého okresu.

I v dalších kategoriích slavily především míčové sporty. Kategorii dospělých v jednotlivcích ovládl potřetí v historii ankety hráč futsalové Chrudimi, na nejvyšší „bednu“ se postavil reprezentant Tomáš Koudelka, který kromě titulu dokázal s národním týmem postoupit na světový šampionát. Tentokrát na prvním místě vystřídal atletku Barboru Tichou, která skončila druhá, třetí příčka putuje do MFK Chrudim za kapitánem Ondřejem Kesnerem.

I v kolektivech dospělých slavil klub FK Chrudim, který byl na první místo vybrán díky vítězství v nedokončeném ročníku futsalové ligy a především za vzornou reprezentaci v Lize mistrů. Těsně za ním skončil účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Chrudim, který se na jaře zachránil a v následujícím podzimu se vyšplhal až na čtvrtou pozici druhé ligy. Třetí místo patří HC Chrudim.

V kategorii trenérů již chrudimští fotbalisté futsalisty předčili, Jaroslav Veselý sklidil úspěch za svoji příkladnou práci, těsně za ním skončili brazilský kouč futsalistů Felipe Conde a trenér HC Chrudim Jiří Polák.

Do síně slávy byli zařazeni oba nominovaní - Ing. Josef Blažek z Tělovýchovné jednoty Horní Bradlo a Ing. Vladimír Krejcar z TC Chrudim, krajánkem roku se stal liberecký fotbalista a reprezentant  Jakub Pešek (odchovanec FC Hlinsko, který z AFK Chrudim v roce 2010 přestoupil společně s Lukášem Julišem do AC Sparta Praha) a kategorii Masters opanoval Karel Fiedler z Atletiky Chrudim.

Výsledky ankety – Nejúspěšnější sportovec Chrudimska roku 2020

Kategorie - Jednotlivci mládež