Slavia – Chrudim 1:2! Soupeře zlomil dvěma góly Pavel Drozd

Chrudimští futsalisté se v hlavním městě přiblížili jistotě druhého místa tabulky základní části 1. FUTSAL ligy!

Čtyři kola před koncem dokázali v hale v Edenu přetlačit místní Slavii, kterou po dvou trefách Pavla Drozda porazili 2:1 a připsali si již patnáctou výhru v probíhající sezoně! Na vedoucí Plzeň nyní ztrácí jen tři body, stejný náskok mají zároveň před třetími Teplicemi.

Futsalisté z východu Čech byli od úvodní rozehrávky výrazně aktivnější a podle očekávání pořádně Slavii zavářeli. Na první brankové příležitosti se tak nemuselo dlouho čekat. Aktivní byli především bratři Drozdovi, kteří zlobili na útočné polovině, své vypracované šance ale nedokázali proměňovat. V prvním poločase se musel slovenský brankář Marek Karpiak prezentovat, mimo jiné, parádním zákrokem proti prudké ráně Evertona, v případě zakončení Yuriho mu po teči Homoly pomohla i branková konstrukce.

Do druhého poločasu se tak vstupovalo za bezbrankového stavu, který v Edenu vydržel až do 29. minuty. To dostal kousek prostoru Pavel Drozd, jenž se prezentoval ukázkovým dloubáčkem, kterým přehodil vybíhajícího Karpiaka a poslal Chrudim do vedení – 0:1! Chvíli na to mohl na rozdíl dvou branek upravit Everton, jeho prudká přízemní rána ze středu hřiště ale opět zaduněla jen na tyčku slavistické branky.

Domácí srovnali stav ve 32. minutě, kdy se Křemenova nepovedená rána odrazila přímo na nohu Davida Jošta, jenž dokázal změnit směr míče do chrudimské šibenice – 1:1! Vyrovnaný stav ale opět vydržel jen chvilku. Rozhodující akce zápasu vznikla na levé lajně u Evertona, jehož prudký nástřel poslal do sítě na zadní tyči šikovně stojící Pavel Drozd – 1:2!

Závěrečný tlak Slavie ani při hře bez brankáře vyrovnání nepřinesl, Chrudim si tak veze z Prahy cenné vítězství v poměru 2:1!

Ohlasy aktérů utkání:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Oba týmy odehrály dobrý zápas. Prvních dvanáct minut jsme na hřišti dominovali, bohužel jsme ale nedokázali proměnit vytvořené šance. Dále bylo utkání vyrovnané. Našim hlavním cílem je se pořádně připravit na play-off a tento zápas byl k tomu ideální, protože jsem viděl, na čem máme pracovat. Myslím si, že výsledek je spravedlivý i přesto, že Slavia taktéž odehrála skvělý zápas.“

Jan Homola (kapitán SK Slavia Praha): „Jsme zklamaní, protože jsme měli nejméně na bod. Měli jsme šance, hlavně tedy já, jednu šanci a jednu polotutovku, kdybych je proměnil, tak zápas možná vypadal jinak. Každopádně od nás to byl velice solidní výkon, co se týká taktiky a bojovnosti, ale za to se body nedávají, doufejme, že se to v play-off otočí.“

SK Slavia Praha – FK Chrudim 1:2 (0:0)

Branky: 32. Jošt (Křemen) – 29. P. Drozd (Max), 34. P. Drozd (Everton).

SK Slavia Praha: Karpiak (3. – 4. Vondráček) – Jošt, Homola, Záruba, Křemen – Sita, Trajhan, Ostrák, Vaktor, Sláma, Leovski, Hruška, Plíšek.

FK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Koudelka, Kubát, P. Drozd, D. Drozd, Yuri, Everton, Max, Doša, Mužík, Balog, Malý.

Everton napálil míč před branku, kde zavřel ideálně zadní tyč PAVEL DROZD – 1:2

27.03.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Vlastimil Vacek