Tisková konference před zápasem v Lisabonu

Chrudimští futsalisté úspěšně dorazili do Lisabonu, kde je již v sobotu od 18 hodin čeká bitva o všechno. Před utkáním, ve kterém se bude bojovat o postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, se na tiskové konferenci o plánech do duelu podělili zástupci obou klubů.

Jaké názory na tiskové konferenci proběhly?

Tomáš Hamsa (generální sekretář FK Chrudim): „Nejdříve bych chtěl omluvit našeho trenéra a kapitána, kteří se nemohli dostavit na dnešní tiskovou konferenci. Důvodem je, že mají za sebou velmi náročný den, který jsme začali ve dvě hodiny ráno a na hotel dorazili až okolo čtvrté hodiny odpoledne. Nyní mají chvíli na to, aby si odpočinuli před tréninkem. Přijeli jsme sem a budeme se snažit utkání vyhrát. Naším cílem je jednoznačně postoupit. Nikdy jsme ještě nepostoupili mezi čtyři nejlepší kluby Evropy. Nyní po změně systému soutěže chceme postoupit mezi osm nejlepších týmů a zítra vyhrát.“

Nuno Dias (trenér Sportingu Lisabon): „Budeme hrát proti velmi silnému soupeři, který je zvyklý vyhrávat. Je to zkušený soupeř, který má ve svém kádru reprezentanty České republiky, kteří jsou zvyklí hrát mezinárodní utkání, dále mají zkušené Brazilce, kteří hráli v dobrých klubech – například v Kairatu. Taky mají slovenského reprezentanta. Je to tým, který dostává málo branek, silný fyzicky, má secvičené herní kombinace. Očekávám velmi těžké utkání. Ale jsme tady, abychom byli o krok napřed, což je naším cílem, tedy postoupit do finálové osmičky.“

Joao Matos (hráč Sportingu Lisabon): „Jsou to úplně rozdílné týmy, než před deseti lety. Mají rozdílné herní pojetí. Soupeř má velké zkušenosti v Lize mistrů, nicméně nikdy zatím nebyl tak úspěšný jako Sporting. Jak jsme slyšeli, jejich cílem je postoupit. Náš cíl je také samozřejmě postoupit do Final eight. Ať se tehdy stalo cokoliv, utkání skončilo remízou, ale toto utkání bude úplně odlišné. Hodně jsme se na toto utkání připravovali. Myslím si, že jsme měli dobré tréninky a jdeme do utkání dobře připraveni. Věříme, že budeme moct dodržet plán strategie naší hry.

Tomáš Hamsa: „Myslím si, že Sporting byl v posledních čtyřech letech Ligy mistrů třikrát ve finále. Liga mistrů je nejlepší klubová futsalová soutěž na světě. Toto hovoří za vše. Sporting je top klub. Budeme se snažit ho překvapit a zvítězit.“

Tomáš Hamsa: „Tento nový formát je výhodou pro menší futsalové kluby. Může se zítra stát cokoliv, můžeme mít štěstí, brankář chytí všechny střely a můžeme postoupit mezi osm nejlepších klubů Evropy.“

Tomáš Hamsa: „Fakt, že se hraje bez diváků, je pro nás výhodou. Pro náš klub bude určitě lepší, když tady bude zítra sto diváků než tři tisíce diváků. Určitě je to pro náš klub výhoda.“

20.02.2021 | autor: Petr Dejnožka | Tisková konference před zápasem v Lisabonu

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu