Bitva o čelo bez vítěze. Chrudim veze z Plzně remízu 3:3

Vydatná bitva o první místo přinesla dva rozdílné poločasy, šest branek, jednu červenou kartu a nakonec žádného vítěze. V přetahované o vedení Chrudim v Plzni dvakrát vedla, nakonec se ale rozešla s Interobalem smírně 3:3!

Bitva o průběžné vedoucí místo 1. FUTSAL ligy začala velmi opatrně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat zbytečnou chybu, kterou by umožnilo dostat se soupeři lacino do vedení, a tak jsme na zajímavější příležitosti na jedné či druhé straně museli čekat. V jedné z největších v prvním poločase stál David Drozd, který ale nechal vyniknout reprezentačního brankáře Vahalu, jenž mu střelu vyškrábl mimo tři tyče. V polovině sedmé minuty zůstal nepokrytý při rozehrávce z autu před brankou Max, ani on, ani Pavel Drozd o několik minut později ale na brankáře Vahalu nevyzráli.

První půle přinesla kromě branek hned deset akumulovaných faulů, po pěti na každé straně. Ve třech případech se žlutilo, například za nevybíravý skluz Vnuka, zákrok Vahaly na Koudelku či ruku Maxe ve stoprocentní příležitosti Interobalu. Úvodní bezbrankový poločas nabídl bojovný futsal, gólovou radost ale nikoliv.

Naprostý opak však přinesl poločas druhý. Po šestapadesáti vteřinách rozjel vášnivou druhou půli brankář Rennan, jehož faul znamenal červenou kartu a nástup dvacetiletého gólmana Daniela Javorskiho. Plzeňští navíc hráli následnou přesilovou hru, během které se zásluhou dorážky Petera Kozára dostali do vedení. To jim však vydrželo jen čtyři minuty. Průnik Evertona přinesl křižný pas na neobsazeného Maxe, jenž ve 26. minutě srovnal stav utkán na 1:1!

Přesně v polovině druhé půle dokonce Chrudim i vedla a to po pěkné ráně Evertona po rohu Koudelky. Přetahovaná však pokračovala i nadále. Na 2:2 srovnal ve 32. minutě  Michal Seidler, o chvíli později byli blíže tříbodovému zisku znovu hosté po rychlém kontru zakončeném Pavlem Drozdem.

Zápas ale nakonec vítěze nepoznal. Na konečných 3:3 srovnal Michal Holý dělovkou pod břevno chrudimské branky a poslal Chrudim domů s bodem. Situace na čele se tak nadále nemění, Plzeň stále 1. FUTSAL ligu vede o skóre právě před Chrudimí.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „I když jsme proti Plzni předvedli výkon pod naší běžnou úrovní, řada věcí byla pozitivních. Zejména to, jak jsme se dokázali vzpamatovat z vyloučení brankáře a výkon gólmana Daniela Javorskiho, který šel do branky v kritickém okamžiku a zbytek duel zvládl velmi dobře. Neměli jsme dobrý den, i přesto jsme si ale vytvořili řadu brankových příležitostí. Nakonec to nebylo tak špatné, vzhledem k tomu, co se stalo před samotným zápasem. Chtěl bych upozornit vedení soutěže, že naplánovat zápas šest dní před jeho konáním bez společné dohody mezi týmy je špatně, v lize to vytváří nebezpečný precedens, protože ostatní celky budou mít právo udělat totéž. A to vše v době, kdy náš tým hraje hned čtyřikrát za sedm dní jen několik dní před odletem do Lisabonu, kde budeme reprezentovat celou naši ligu. To se mi nezdá chytré.“

SK Interobal Plzeň – FK Chrudim 3:3 (0:0)

Branky: 22. Kozár (Holý), 32. Seidler (Holý), 37. Holý (Seidler) – 26. Max (Everton), 30. Everton (Koudelka), 36. P. Drozd (Slováček).

SK Interobal Plzeň: Vahala – Havel, Holý, Seidler, Vnuk – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár , Kunstner, Štrajt, Zdráhal.

FK Chrudim: Rennan (21. Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, R. Mareš, Kubát, Max, Koudelka (C), P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Slováček.

09.02.2021 | autor: Petr Dejnožka | Jakub Štěrba

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu