Chrudim porazila Svarog třemi góly v závěru zápasu

Šachová bitva, kterou chrudimští futsalisté zvládli po taktické stránce na výbornou. V souboji se Svarogem Teplice se prosadili domácí třikrát až v poslední pětiminutovce druhého poločasu. Hrdinou se stal dvougólový Felipe, třetí trefu FK Chrudim přidal Pavel Drozd. Chrudim se po výhře 3:0 nad lídrem posunula na druhou příčku o skóre za plzeňský Interobal.

Od začátku se mezi Chrudimí a Teplicemi vedla velká, byť defenzivní, bitva. V prvním poločase jsme v chrudimské sportovní hale viděli minimum velkých brankových příležitostí. O něco aktivnější byli domácí, jejich náznaky šancí však bez větších potíží pochytal brankář Michal Hůla, nebo, jako v případě Davida Drozda v sedmé minutě, mířilo zakončení nad břevno. Na opačné straně měl Rennan štěstí především při velké šanci Adriana, jehož střela taktéž mířila mimo.

Ani po přestávce se obraz hry dlouho neměnil. Domácí futsalisté měli míč více na svých sálovkách a snažili se zásobovat brankáře velkým množstvím střel, nevydařená koncovka ale dlouho nechávala stav bezbrankový. Bylo jasné, že jediná branka rozhodne. A ta přišla na straně Východočechů. Čtyři minuty před koncem si balon rychle vyměnili Felipe s Martinem Došou a první jmenovaný pohotovou střelou mezi nohama teplického gólmana poslal Chrudimské do vedení – 1:0!

Svarog po inkasované brance pochopitelně zamířil veškeré snahy do útoku, jenže na to paradoxně podruhé doplatil. U brankové čáry zůstal nepokrytý Pavel Drozd, jehož ostrá rána téměř z nulového úhlu na zadní tyč skončila podruhé v síti Michala Hůly – 2:0! Teplice ve snaze zvrátit výsledek duelu následně přistoupily ke hře bez brankáře, kterou ale velmi rychle potrestal střelou přes celé hřiště Felipe – 3:0!

Chrudimští v duelu s prvním týmem tabulky neinkasovali a potvrdili svoji pozici nejlepší obrany v lize. Zvítězili 3:0 a v pondělí si to tak v přímém souboji s dosud neporaženou Plzní rozdají o pozici lídra 1. FUTSAL ligy.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Ohlasy:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Ten, kdo dnes sledoval zápas, nemohl litovat. Byl to bezpochyby nejlepší zápas v lize v letošní sezoně. Oba týmy předvedly mnoho taktických variant, dobrou obranu a velký boj. Jsem spokojen s trpělivostí mého týmu, zejména s výběrem správných momentů, kdy riskujeme a zvyšujeme tempo. Chci oběma mužstvům pogratulovat ke skvělému zápasu.“

Jiří Baran (hráč Svarog FC): „Zápas byl dlouho vyrovnaný, bez větších šancí. Bylo to o jednom gólu, bohužel jsme ho dostali my a to rozhodlo zápas. Je to škoda, ale to je futsal. Minimálně bod jsme si zasloužili, výkon nebyl špatný a máme na čem stavět.“

FK Chrudim – Svarog FC Teplice 3:0 (0:0)

Branky: 36. Felipe (Doša), 39. P. Drozd (Yuri), 39. Felipe

FK Chrudim: Rennan – Yuri, Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Slováček, Felipe

Svarog FC Teplice: Hůla – Šebl, Alemao, Joao Salla, Guti, Baran, Claudio, Deco, Adriano, Šebek, Rodrigo, Cesar