Trable z prvního zápasu odmazány, Chrudim v odvetě zničila Rapid devíti góly

Po osmačtyřiceti hodinách se chrudimští futsalisté znovu postavili Rapidu Ústí nad Labem, který byl oproti pátečnímu střetnutí zcela odlišný. Chrudim na palubovce dominovala, udržela čtvrté čisté konto v sezoně a nakonec porazila Rapid vysoko 9:0!

V prvním utkání se na vedoucí branku čekalo až do poslední minuty prvního poločasu, v odvetě tomu však bylo zcela jinak. Na začátku třetí minuty totiž Pavel Drozd šikovně tečoval střelu Romana Mareše mimo dosah brankáře Votavy a otevřel tím střelecký účet zápasu. O tři minuty později se Roman Mareš zapsal do střelecké listiny, když ukázkovou ranou potrestal nepřesnou rozehrávku ústeckých futsalistů. Následně po pasu navrátilce do sestavy Yuriho udeřil Max, účet prvního poločasu uzavřel dvě minuty před sirénou prvním ligovým gólem v dresu Chrudimi Jaroslav Kubát.

Rozdíl čtyř branek poté vydržel až do sedmadvacáté minuty, po které ale hráči domácího Rapidu naprosto odešli. Druhý gól v utkání zaznamenal Brazilec Max, po špatném odkopu hráčů Ústí udeřil a na 6:0 zvýšil David Drozd. Bratři Drozdovi trápili defenzívu Rapidu i nadále – ve 31. minutě se podruhé do střelecké listiny zapsal Pavel Drozd, o minutu později vsítil osmý gól ukázkovou střelou pro změnu Drozd David.

V závěrečných minutách se již na palubovce točili i hráči širšího kádru, definitivní výsledek utkání upravil tři minuty před koncem zápasu Yuri. Chrudim nedopustila podobné problémy jako v pátečním střetnutí a ze severu Čech si veze jednoznačnou výhru 9:0!

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

Ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápasy v Chrudimi a Ústí nad Labem byly diametrálně rozdílné. Nepodařilo se nám po první poločas ubránit dobrý výsledek. Od 12. minuty, kdy byl rozdíl tříbrankový, byla na našich hráčích vidět mírná rezignace. Nenavázali jsme na páteční utkání v Chrudimi, které bylo z naší strany výjimečné. V obou poločasech si soupeř vytvářel nespočet brankových příležitostí, ze kterých nás dokázal potrestat. Jednalo se o jednoznačné vítězství Chrudimi, které musíme hodit za hlavu a soustředit se na další kola."

Felipe Conde (FK Chrudim):  „Hráli jsme o trochu lépe než v prvním zápase, více jsme se soustředili na hru a byli v lepším tempu. Navíc více jsme více využívali brankových příležitostí. Dva zápasy s Ústím byly velmi důležité, protože jsme se mohli vrátit do našeho rytmu, dali jsme navíc šanci i hráčům, kteří dříve dostali méně prostoru, kromě těch, kteří se potýkali s covidem. Nyní máme celý týden na práci, můžeme podat ještě výrazně lepší výkon. Soupeři přeji v lize hodně štěstí.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FK Chrudim 0:9 (0:4)

Branky: 3. P. Drozd (Mareš), 6. Mareš, 12. Max (Yuri), 18. Kubát, 27. Max (Slováček), 29. D. Drozd, 31. P. Drozd, 32. D. Drozd (Koudelka), 37. Yuri (Koudelka)

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava – Macháček, Gajdoš, Rozboud, Jiří Zápotocký, M. Čapek, Koc, Zajíček, Výborný, Jaroslav Zápotocký, Hajaš.

FK Chrudim: Litviněnko – Kubát, Mareš, Yuri, Mužík, P. Drozd, D. Drozd, Max, Koudelka, Balog, Slováček, Felipe.

01.02.2021 | autor: Petr Dejnožka | foto: Karel Dvořáček

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu