Chrudim v osmifinále zamíří na půdu Sportingu Lisabon

Schůdného soupeře a hlavně doma. Přesně takové měli chrudimští futsalisté přání před losem osmifinále Ligy mistrů.

A vyslyšeni nebyli, los je totiž poslal do Portugalska na půdu Sportingu Lisabon, jednoho z favoritů na celkové vítězství nejprestižnější evropské soutěže.

Sporting Lisabon je patnáctinásobný mistr nejvyšší portugalské ligy, v sezoně 2018/2019 dokonce dokázal vyhrát i celou Ligu mistrů. V loňském ročníku skončil své působení v Lize mistrů v elitní fázi, ve čtyřčlenné skupině totiž v závěrečném zápase prohrál s ruskou Ťumení, která na jeho úkor postoupila do závěrečné Final Four.

„Budeme hrát proti skvělému týmu, s fantastickými hráči, kteří umí přejít jeden na jednoho,“ popsal krátce po losu zvučného soupeře trenér chrudimského týmu Felipe Conde. „Od začátku sezony jsme mluvili o tom, že chceme postoupit do závěrečného turnaje. To znamená Sporting porazit. Teď se musíme dát zdravotně do kupy a na soupeře se co nejlépe připravit. Mám k němu respekt, ale nedáme se zadarmo, bude to skvělý zápas,“ věří Conde.

Hrát se bude v Portugalsku na jedno vítězné utkání od 16. do 21. února 2021. S portugalskými hráči má zkušenost z prvního kola letošního ročníku, kdy porazila lucemburský FC Differdange 03, za který nastoupili jen portugalští futsalisté.

21.01.2021 | autor: Petr Dejnožka

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu