Los osmifinále Ligy mistrů: Chrudim vyhlíží jednoho z osmičky evropských gigantů

Finské Akaa a lucemburské Differdange. Dva soupeři, přes které již chrudimští futsalisté při své pouti letošním ročníkem Ligy mistrů již přešli.

Aby si splnili svůj sen a postoupili do závěrečného turnaje, který bude letos čítat osm účastníků, musí si zapsat ještě jednu výhru. Protivník ale bude výrazně náročnější, vybírat se bude totiž z elitní osmičky dle evropského žebříčku UEFA.

Los Ligy mistrů se koná ve čtvrtek 21. ledna od 14 hodin ve švýcarském Nyonu, sledovat ho můžete v přímém přenosu na uefa.com nebo v textové verzi na onlajny.com!

Osm nenasazených, mezi nimi i chrudimský tým, proti osmi nasazeným. Na chrudimské tak čeká opravdu velký gigant, se kterým si to rozdá o vytouženou účast v závěrečném turnaji Final Eight. Možnost pořádat osmifinálový zápas se nezřekl ani jeden z šestnáctičlenného startovního pole.

„Já bych asi chtěl hratelnějšího soupeře, abychom se reálně mohli porvat o postup do osmičky. To ale můžeme s kýmkoliv, konkrétní jméno soupeře mě nenapadá,“ nechtěl vyslovit své konkrétní přání dvougólový střelec z prvního kola proti Differdange David Drozd.

Zcela stejně nahlíží na situaci také trenér Felipe Conde: „Soupeře si vybírat nechci, není to na nás. Bez ohledu na jméno soupeře je jasné, že jeho obtížnost bude vysoká. Zaměřujeme se na to, abychom se dobře připravili, musíme pracovat tvrdě a soustředěně. Chtěl bych, abychom si udrželi stejného ducha a předvedli výkon jako v posledním zápase v Lize mistrů,“ přeje si.

Jedno přání ale nakonec přece jen vyslovil. Chce hrát doma. „V této době bude velmi důležité hrát doma, to je moje největší přání. Týmy popisují různé obtíže s cestováním, testy a vším, co je v tu chvíli potřeba. Jako klub máme hodně zkušeností s organizováním těchto akcí, což nám dává velký klid na práci,“ ocenil práci vedení FK Chrudim.

Možní soupeři pro osmifinále Ligy mistrů:

Barcelona (Španělsko), Inter Movistar (Španělsko), Sporting Lisabon (Portugalsko), Kairat Almaty (Kazachstán), Benfica Lisabon (Portugalsko), Sport Club KPRF (Rusko), TTG Jugra-Jugorsk (Rusko), MFC Aktobe (Kazachstán)

20.01.2021 | autor: Petr Dejnožka

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu