Chrudim porazila finského mistra a slaví postup!

Nevyzpytatelné jedno utkání, které rozhodne o konci v pohárové Evropě či dalším postupu. S touto myšlenkou vstupovali chrudimští futsalisté do zápasu s týmem Akaa Futsal, finským mistrem. Předkolo nakonec výsledkově zvládli, vyhráli 2:1 a zajistili si tím účast mezi dvaatřiceti nejlepšími týmy Evropy!

Chrudim na finského soka od začátku nastoupila velmi zostra a ukázala, že výrazná herní pauza se na chrudimských hráčích extra neprojevila. V prvních pěti minutách domácí svého soupeře k ničemu nepustili a vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou. Vyvrcholením byla v páté minutě akce Martina Doši, jehož přihrávku si za vlastního brankáře smolně srazil Jovan Stankovič, čímž poslal chrudimský výběr do vedení – 1:0!

Ani vstřelená branka chrudimskou touhu po navýšení vedení neukojila. V dobré šanci se ocitl například Pavel Drozd, na skvěle chytajícího Kangase si ale nepřišel. Na druhé straně musel Rennan v prvním poločase vytáhnout jediný, avšak nesmírně kvalitní zákrok po přečíslení soupeře, kdy po křižném pasu skokem vytáhl ránu na bližší tyč. V závěru prvního poločasu pokus hostí o kombinaci s brankářem Chrudimští skvěle přečetli, do poloprázdné branky se nakonec trefil Matěj Slováček, který stanovil poločasové skóre na 2:0.

Ve druhém poločase se domácí snažili držet balon na svých sálovkách a dovést předkolo Ligy mistrů ke klidnému vítězství, opak byl ale pravdou. Martin Doša smolně pustil míč až k Rennanovi, po druhém doteku dostali hosté nepřímý volný kop, který po sehrané akci tečoval do chrudimské sítě Petri Grönholm 2:1!

Závěrečných deset minut přineslo vyrovnanou podívanou, seveřané cítili velkou šanci na vyrovnání stavu, jenže chrudimská defenzíva pracovala velmi dobře a nakonec dotáhla zápas k vítězství. Po výhře 2:1 se svěřenci Felipe Condeho radují z postupu a čekají na los, který jim určí dalšího soupeře.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

FK Chrudim – Akaa Futsal 2:1 (2:0)

Branky: 5. Stanković (vla.), 18. Slováček (Koudelka) – 31. Grönholm (Rautiainen)

FK Chrudim: Rennan  – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Yuri, Max, Doša, Slováček – Mareš, Kubát, Balog, Felipe.

Akaa Futsal: Kangas – Milojević, Grönholm, Staković, Rautiainen – Lingman, Rastoder, Pirttijoki, Ahonen.

30.11.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu