Tomáš Koudelka před Ligou mistrů: Budeme dobře připraveni!

V sobotu 28. listopadu od 19 hodin v Městské hale vstoupí FK Chrudim do letošního ročníku UEFA Futsal Champions League.

Hraje se na jeden vítězný zápas a v cestě do dalšího kola stojí svěřencům Felipe Condeho finský zástupce Akaa. Český reprezentant Tomáš Koudelka nám přiblížil přípravy na důležitý duel.

Jak probíhá příprava na UEFA Futsal Champions League? Je to hodně komplikované, když se nehraje liga?

„Jsme rádi, že jsme dostali výjimku, abychom se mohli připravovat v hale. Určitě nám bude zápasová praxe chybět, ale na tréninku pracujeme hodně intenzivně, tak věřím, že budeme na důležitý souboj dobře připraveni.“

Co všechno už o finském soupeři víte?

„Náš trenér viděl posledních šest zápasů soupeře a připravil taktiku, která, jak věřím, bude fungovat. Mají velice slušné zakončení a získávají při presinku spoustu míčů. Mají ovšem i slabší stránky, které budeme chtít využít.“

Co říkáte na nový systém, kdy o postupu rozhodne jeden zápas?

„Určitě to bude větší šance pro menší kluby, jak se dostat do další fáze, když jim bude stačit k postupu jen jedna výhra. Pro nás bude o to důležitější vstřelit první branku a mít zápas pod kontrolou.“

Vy osobně máte s futsalovou Ligou mistrů spoustu zkušeností, na které zápasy vzpomínáte nejraději?

„Nejraději vzpomínám na zápasy proti velkým klubům – proti Barceloně, Movistaru nebo Kairatu. Největší zážitek bylo právě utkání proti Barceloně, kdy přišlo do pardubické ČEZ Arény osm tisíc diváků.“

Jaký očekáváte v sobotu zápas, co bude rozhodovat?

„My budeme určitě hrát náš náročný futsal, budeme chtít být hodně na balónu a určovat tempo hry. Je možné, že taktiku budeme během zapasu měnit a že necháme soupeře i tvořit, abychom mohli chodit do brejků. Pevně věřím, že nám pomohou i naše staronové posily Rennan a Yuri, kteří opět zvedli kvalitu našich tréninků. Jsem rád, že celý tým je zdravotně v pořádku a máme k dispozici široký kádr. Věřím, že to zvládneme!“

26.11.2020 | autor: Ondřej Zlámal | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu