Futsalisté to mají těžké. Do Chorvatska odcestovali, ale chybí jim zápasová zátěž

Futsaloví reprezentanti nemají momentálně možnost hrát. Nyní ale odcestovali do Chorvatska, kde rozehrají baráž o mistrovství světa. Tréninků přitom špičkoví tuzemští hráči absolvovali jen minimum.

S týmem aktuálně do Chorvatska neodcestovali tři členové stabilní sestavy národního týmu, zbytek se potýká s nedostatkem zápasové praxe. Tým odcestoval do Zadaru pouze se třemi absolvovanými společnými tréninky.

"Situace je těžká. Je vidět, že kluci nekopli měsíc do balonu. Jistota na míči jim chybí. Nedá se nic dělat, my se je během pár dnů pokusíme dát dohromady, abychom mohli důstojně odehrát sobotní zápas," zamýšlí se trenér Tomáš Neumann. "Máme taktické porady, večer videa," nastiňuje způsob, jakým se reprezentace chystá na prestižní chorvatské boje. "Chorvaté to mají hodně podobné. Z pětadvacítky jim vypadlo devět hráčů a ve čtvrtek měli další testování. Na výsledky čekají dost nervózní. Jinak se chorvatská liga hrála ještě čtrnáct dní dozadu. Měli o něco lepší situaci," konstatuje trenér Tomáš Neumann.

Oba dva barážové zápasy o postup na MS 2021 ve futsalu můžete sledovat prostřednictvím ČT Sport:

- 07. 11.2020 - Zadar - 19:00 hod - web ČT sport a a HbbTV

- 11.11.2020 - Brno - 18:00 hod - přímý přenos ČT sport