Postup po jednom zápase? Velká šance pro menší kluby, varuje Koudelka

Již v úterý po obědě se chrudimští futsalisté dozví svého soupeře pro předkolo Ligy mistrů. Více než soupeř bude důležitý fakt, zda se Chrudim představí na domácím nebo hostujícím hřišti, o tom mluví v krátkém rozhovoru před samotným losem hráč Chrudimi a český reprezentant Tomáš Koudelka.

Liga mistrů má nyní nový formát. Čeká nás jedno utkání v předkole, buď doma nebo venku. Co mu říkáš?

Vzhledem k situaci, která se v Evropě nachází, je to asi dobrá volba.

Bude ještě zásadnější, komu los určí pořadatelství? Přece jen hrát na půdě neznámého soupeře by nemuselo být úplně ideální..

Určitě je velká výhoda hrát zápas doma, i když to bude s velkou pravděpodobností bez diváků, což je velká škoda. Na zápasech Ligy mistrů byla vždy skvělá atmosféra.

Již nyní je jisté, že dostanete někoho ze čtveřice - Petro-w (Litva), SMS Viimsi (Estonsko), Akaa (Finsko), Piyalepaşa (Turecko). Dá se vůbec vybrat nebo je ti jedno, na koho to padne?

Se vší úctou k soupeřům tak ani jednoho neznám. Náš trenér už určitě hledá co nejvíce informací o všech týmech, aby nás co nejlépe připravil. Určitě budeme patřit k favoritům na postup, ovšem na jeden vítězný zápas to dává velkou šanci i menších klubům.

Jak nepříjemná je tři týdny před startem předkola tato tréninková pauza?

Nepříjemnost je to obrovská. Naše výkony měli stoupající tendenci a čekaly nás výborné zápasy v lize, které by byly skvělou přípravou právě na Ligu mistrů. Snažíme se připravovat pomocí videohovorů, aby měl trenér kontrolu nad každým hráčem, ale kontakt s balónem nám chybí hodně. Pevné věřím, že dostaneme co nejdříve výjimku, abychom se mohli dobře připravit a dobře reprezentovat český futsal na evropské scéně.

27.10.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu