Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout

Trenér Conde o situaci: Je to velká komplikace. Máme zkušený tým, musíme to zvládnout
Všechny sporty vyhlásily nucenou přestávku. Prozatím je její trvání naplánováno na čtrnáct dní, málo kdo ale věří, že se po dvou týdnech vše vrátí do normálu. Navíc v případě sportů v uzavřených halách. Brazilský trenér Felipe Conde tak musí vymyslet plán, kterým během této přestávky udrží své hráče ve formě.


„Nabídnutý čas využijeme k tomu, že se budeme hodně věnovat prevencí úrazů a fyzickou částí. Je ale jasné, že bez tréninku s míčem na hřišti ztratí všichni sportovci svoji formu,“ má jasno Felipe Conde. Jeho tým se v úvodu přestávky bude i nadále připravovat pohromadě: „Nyní je to odlišné, než v případě začátku pandemie, protože zatím máme stále možnost trénovat pod širým nebem. Využijeme tedy příležitosti a necháme trénink pohromadě. V plánu je také trénink v reálném čase přes internet,“ prozrazuje.

 

Jak velkou komplikaci tato přestávka pro Chrudim znamená? „Myslím si, že tato stopka je komplikací pro všechny kluby, ale pro náš klub a pro národní tým je to ještě horší. Již nyní byl plán zápasů velmi komplikovaný, nyní budeme mít nejméně další čtyři zápasy, které se budou muset odložit,“ má jasno lodivod chrudimské lavičky.

 

„Navíc nás čeká Liga mistrů, která má úplně jiný formát. Zvládnout všechny tyto problémy bude velkou výzvou, ale máme velmi zkušenou skupinu a uděláme vše pro to, abychom toho dosáhli,“ dodal Conde.

 

12.10.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Martin Tajč

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu

Partner klubu