Na Helasu Chrudim neomylná, domů přivezla druhou nulu v řadě

Futsalisté Chrudimi slaví podruhé za sebou vítězství v Brně. A co více? Pokaždé se jim to povedlo s čistým kontem v zadních řadách. Tentokrát po zodpovědném výkonu nenechali skórovat brněnský Helas, do jehož sítě nasázeli šest branek – hned čtyři z nich vsítil Pavel Drozd!

Rychlý nástup Chrudimi do utkání mohl velmi brzo přinést kýžené ovoce, na sklonku druhé minuty však Everton v dobré pozici nastřelil jen tyčku Velanovy branky. Favorizovaní hosté se tak radovali až o pět a půl minuty později. Brazilská kooperace po ose Felipe – Max přinesla střelu chrudimského hráče, který tak poslal hosty do vedení a vsítil i nakonec vítězený gól vzájemného souboje. Domácí se následně drželi a ještě čtyři minuty před pauzou ztráceli jen jedinou trefu.

Závěr první poloviny ale Helasu vůbec nevyšel. V rozmezí 56 vteřin domácího brankáře dvakrát za sebou prostřelil Pavel Drozd, který tak stanovil poločasové skóre na 3:0 pro Chrudim. A to ještě stále neměl dost. Tři minuty po pauze stihl uzavřít čistý hattrick, který mu nakonec zabral přesných šest minut. A ve 27. minutě se Pavel Drozd trefil po druhé nahrávce od Koudelky dokonce počtvrté.

Chrudim měla navrch, domácím ještě několikrát pomohla branková konstrukce. Na konečných 6:0 upravil v polovině druhého poločasu Max, ve zbytku zápasu se již hosté prosadit nedokázali. Po jasné výhře a druhé nule v řadě se Chrudim v tabulce posunula na druhé místo za suverénní Interobal Plzeň.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Odehráli jsme velmi kvalitní utkání. Vytvořili jsme si mnoho šancí a vzadu hráli velmi bezpečně. Strategii pro zápas fungovala velmi dobře, od začátku soutěže postrádáme tři důležité hráče a nyní nám chyběli dokonce čtyři. To jen ukazuje, jak kvalitní kolektivní práci odvádíme a zápas s Helasem je toho jasným důkazem. Rád bych ještě jednou složil kompliment na konto soupeře. Jejich práce s mladými hráči musí sloužit jako příklad pro týmy s nižším rozpočtem. Měli kuráž a nebáli se útočit, což je dokazuje úroveň jejich vývoje.“

David Cupák (asistent trenéra Helas Brno): “Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ale zápas se mi hodnotí těžko. Soupeř byl častěji na míči a měl více šancí, ale góly co jsme dostali jsou o zodpovědnosti každého hráče v obranné činnosti. My se teď musíme připravit na domácí zápas s Mělníkem, který je pro nás velmi důležitý. Soupeři gratuluji k vítězství.”

Helas Brno – FK Chrudim 0:6 (0:3).

Branky: 8. Max (Felipe), 17. P. Drozd (D. Drozd), 18. P. Drozd (Kubát), 23. P. Drozd (Koudelka), 27. P. Drozd (Koudelka), 31. Max (Everton)

Helas Brno: Velan – Svoboda, Šarközy, Sznapka, Presl, Lidmila, Lukšija, Kamenský, Poul, Špička, Doubravský.

FK Chrudim: Litviněnko – Everton, Kubát, Mareš, Mužík, Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Malý, Balog, Felipe.

06.10.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Martin Tajč

Hrajeme nejvyšší 1.FUTSAL ligu