Pohárová povinnost splněna s čistým kontem vzadu

Futsalisté Chrudimi slaví postup do čtvrtfinále Poháru SFČR. Duel na hřišti divizního účastníka ze Zlína chrudimští futsalisté zvládli hravě a po sedmi nastřílených gólech si zajistili účast mezi elitní osmičkou pohárové soutěže.

Chrudim na svého zlínského soka nastoupili zhurta a hned v prvních minutách ukázali, že osmifinálový duel nepodcení. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Max, který tak otevřel gólové hody z chrudimské strany. O dvě minuty později se do střelecké listiny zapsal Martin Doša, chvíli na to také Pavel Drozd. Hosté velmi rychle rozhodli o svém postupu a svůj kvalitní gólový náskok ještě navyšovali.

Čtvrtou branku Chrudimi vsítil Pavel Drozd, vzápětí se stal prvním dvougólovým střelcem Martin Doša, jenž v jedenácté minutě zvyšoval již na 5:0! Po poločase se chrudimský brankostroj přece jen zasekl, skóre se měnilo už jen dvakrát po trefách Evertona a Maxe. Chrudim zvítězila ve Zlíně 7:0 a splnila pohárovou povinnost s čistým kontem vzadu!

HODNOCENÍ TRENÉRA:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Odehráli jsme velmi dobře první poločas, kontrolovali hru a vytvořili si řadu brankových příležitostí. Po přestávce jsem dal více příležitostí novým hráčům, kteří se ukázali v pozitivním světle. Splnili jsme cíl v podobě postupu a nyní čekáme na další soupeře.“

VŠSK Univerzita Zlín – FK Chrudim 0:7 (0:5).

Branky: 6. Max (D. Drozd), 8. Doša (Felipe), 9. P. Drozd (Max), 11. Doša (Mareš), 14. Everton, 34. Max (Kubát), 35. D. Drozd (Kubát)

UTB futsal team Zlín: Žáček – Tomaštík, Krajča, Sklenář, Sotolář, Konečník, Kaček, Hlobil, Juháš, Lednler, Spurný

FK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Malý, Balog, Felipe

30.09.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Jan Zahnaš