Bitva o prvenství pro Chrudim! Nový lídr veze z Plzně výhru 7:1

Čtvrteční večer ve znamení futsalové bitvy o čelo VARTA futsal ligy hrál do karet chrudimskému týmu!

Ačkoliv se v přímém souboji o první pozici prosadili jako první Plzeňští, ERA-PACK dokázal ve zbytku duelu sedmi trefami skóre otočit ve svůj prospěch. Průběžná tabulka nejvyšší české soutěže tak má nového krále, Chrudim je čtyři kola od vítězství v základní části.

Úvodní desetiminutovka přímého souboje o „šest“ bodů přinesla silný tlak Chrudimi, ta si však paradoxně žádnou výraznější brankovou příležitost vypracovat nedokázala. Plzeňská defenzíva dlouho fungovala bezchybně, naopak spoléhala na protiútoky a čekala na chyby soupeře. Zaváhání přišlo ve dvanácté minutě prvního poločasu, kdy Felipeho nepřesnou rozehrávku vystihl Vnuk a jeho práci bez problémů do prázdné branky přetavil Martin Zdráhal ve vedoucí branku.

Vstřelený gól Chrudim neutišil právě naopak, v rozmezí tří minut následně hosté nastříleli dvě branky. Nejprve po pasu Davida Drozda Everton vyrovnal, chvíli na to si slovo vzal sám David Drozd, který velmi rychle zvrátil stav ve prospěch Chrudimi. A když chvíli na to po ruce Jana Havla proměnil nařízený pokutový kop Everton, odnášela si Chrudim do kabin vedení 3:1!

Po přestávce to již bylo jednoznačné představení chrudimského týmu, který si v Plzni dokráčel pro pohodlné vítězství. Definitivní vítr z plachet nadechující se Plzni sebrala chyba Kozára, který naservíroval čtvrtý gól pro kapitána Matěje Slováčka. Když si ve 29. minutě vstřelil Michal Kovács vlastní branku, vedli chrudimští futsalisté již o čtyři branky. Situaci domácího týmu zhoršil chvíli na to i Tomáš Vnuk, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Přesilovou hru sice Chrudim nevyužila, v závěru ještě po trefách Yuriho a Tomáše Koudelky upravila skóre na konečných 7:1!

V tabulce VARTA futsal ligy se Chrudim posunula na první místo, s Plzní má stejně bodů, ale o jeden zápas odehráno méně. Další zápas čeká tým trenéra Condeho již v neděli doma proti Tangu Hodonín.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme velmi jistý zápas, drželi jsme se plánu a vše šlo velmi dobře. I přesto, že jsme v úvodu utkání udělali několik chyb, byl to velmi dobrý zápas. Hráči se velmi rychle adaptovali na styl zápasu, postupem času jsme na hřišti byli stále dominantnější. Podobný typ zápasů je pro náš tým prospěšný, vyzkoušíme si hru pod tlakem, což se bude hodit v blížícím se play off. Odhodlání našich hráčů v tréninku bylo odměněno tímto vítězstvím. Zlepšujeme si, vytváříme si nové alternativy hry dopředu. Chtěl bych pogratulovat Plzni za skvělou atmosféru v hale, těšíme se na další podobná střetnutí.“

Marek Kopecký (trenér Interobalu Plzeň):  Chrudim nás dnes předčila úplně ve všem. Věděli jsme, že mají deset vyrovnaných hráčů a dneska to ukázali. Také jsme jim našimi obrovskými hrubkami pomohli po našem vstřeleném gólu, když jsme vypadli z koncentrace. Jakmile se Chrudim dostane na rozdíl dvou-tří gólů, tak je hrozně těžké proti ní hrát. Na začátku druhé půle jsme zkusili jít do presu, chvíli se nám to dařilo, ale zase nás srazila individuální chyba, po které jsme dostali na 4:1 a bylo po zápase. Jak říkám, Chrudim byla dnes ve všem lepší a zaslouženě vyhrála.

Tomáš Koudelka zhodnotil čtvrteční výhru v Plzni

SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (1:3)

Branky: 12. Zdráhal (Vnuk) – 14. Everton (D. Drozd), 15. D. Drozd (Koudelka), 17. Everton (pen.), 27. Slováček, 29. Kovács (vla.), 37. Yuri (Slováček), 40. Koudelka.

SK Interobal Plzeň: Lecjaks – Holý, Kovács (C), Kozár, Vnuk – Štrajt, Zdráhal, Havel, Künstner, Rozboud, Maur.

FK ERA-PACK Chrudim: Rennan – Yuri, Duio, Slováček (C), Felipe – D. Drozd, Everton, Koudelka, Doša – P. Drozd, M. Mareš

28.02.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Michal Pavlík

VARTA generální partner VARTA futsal ligy