Východočeské derby patří Chrudimi! Soupeře zlomily premiérové trefy Yuriho

Východočeské derby patří Chrudimi! Soupeře zlomily premiérové trefy Yuriho
Futsalisté Nejzbachu Vysoké Mýto chtěli na chrudimské palubovce díky úporné defenzívě a kvalitnímu brankáři Ehrenbergovi věřit v úspěch. Drželi se až do té doby, než začal v první půli úřadovat brazilský novic Yuri, který načal Nejzbach dvěma brankami. Po pauze se přidal ještě David Drozd a Duio, Chrudim v konečném součtu přehrála Vysoké Mýto výsledkem 5:1.


Chrudimští od úvodního hvizdu do soupeře šlapali a měli jasně navrch. Hra se odehrávala v drtivé většině na obranné polovině Nejzbachu, ojedinělé výpady soupeře hasil bez obtíží brankář Chrudimi Rennan. Úvodní šance však zůstaly nevyužity vinou skvěle chytajícího Ehrenberga či nastřeleného břevna jako v případě Evertona.

 

Jako první v zápase chrudimské fanoušky potěšil Yuri, který v sedmé minutě přesnou střelou otevřel skóre. Stejný hráč posléze vyslal přízemní střelu přesně na zadní tyč a stanovil tak poločasové skóre na 2:0. Po pauze pokračovali hráči domácího týmu v jednoznačné hře směrem dopředu a za svoji aktivitu byli poměrně rychle odměněni.

 

Pohledná kombinace skončila narážečkou bratří Drozdových a přesným zakončením Davida Drozda. O devět minut později se stejný hráč stal druhým dvougólovým střelcem utkání, tentokrát zužitkoval přesný pas Evertona. Za stavu 4:0 pro Chrudim přišla také radost hostí a nutno poznamenat, že za tuto branku sklidil Petr Vladyka aplaus chrudimských tribun. Po centru Nováka vybíhajícího Rennana přehodil precizní patičkou a snížil na rozdíl tří branek.

 

Poslední slovo měli ale přece jen chrudimští futsalisté. Duio zachytil míč ještě na vlastní polovině, při rychlé cestě k brance si ještě stihl narazit se Slováčkem a následně na přední tyč prostřelil Ehrenberga. ERA-PACK Chrudim nakonec porazil Nejzbach 5:1 a udržel se v kontaktu s vedoucí Plzní. O osudu na čele tabulky rozhodne následující vzájemný souboj.

 

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU

 
 

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas, vypracovali si řadu šancí. Brankář Vysokého Mýta měl skvělý den a spoustu příležitostí nám pochytal. Kousek po kousku se zlepšujeme, pracujeme na nových čtveřicích a nových způsobech hraní. Zabere to čas, ale jsme na správné cestě. Následující týden si dáme pauzu od tohoto procesu a budeme se soustředit jen na čtvrteční zápas. Ale chci hráčům pogratulovat za vývoj, který v dnešním zápase udělali.“

 

 

FK ERA-PACK Chrudim – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 (2:0)

Branky: 7. Yuri (Slováček), 15. Yuri (Duio), 21. D. Drozd (P. Drozd), 30. D. Drozd (Everton), 35. Duio (Slováček) – 33. Vladyka (Novák).

FK ERA-PACK Chrudim: Rennan – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – M. Mareš, Max, Yuri, Doša, Balog, Slováček, Duio.

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Ehrenberger – Šabata, Vladyka, Jeníček, Mach – Kubát, Novák, Štanglica, Semerád, Židík.

 

22.02.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy

Partner klubu