Chrudim musela ve druhém poločase otáčet nepříznivý výsledek

Chrudim musela ve druhém poločase otáčet nepříznivý výsledek
Další důležité vítězství z hlavního města si na valentýnský svátek přivezli futsalisté chrudimského ERA-PACKu. Na hřišti Slavie Praha sice ještě třináct minut před koncem prohrávali, po obratu si ale zapsali tři body a zůstali v kontaktu s vedoucí Plzní.


V dresu Chrudimi se na palubovce v Edenu představily dvě nové posily – brankář Rennan a univerzál Yuri. Ani oni však kvalitní nástup pražské Slavie do zápasu podchytit nedokázali. Úvodní šance Brychty ještě gólem neskončila, to v sedmé minutě se již sešívaní radovali. Nenápadný nástřel Jana Křemena prošel přes nohu Koudelky a ruku Rennana až do chrudimské sítě.

 

Slavisty vstřelená branka povzbudila, postupem času se však začala projevovat chrudimská zkušenost. Hosté si dokázali vypracovat řadu brankových příležitostí, stejně jako junioři před týdnem, však ztroskotali na skvělém brankáři Žežulkovi, který dokázal likvidovat šance Evertona a Slováčka. Do poločasu se již skóre nezměnilo a pátá Slavia tak měla duel s favoritem výborně rozehraný.

 

Její úporná obrana pokračovala i po přestávce, tlak Chrudimi však rostl každou minutou. A eskaloval ve 27. minutě, kdy pas Evertona z rohu z první poslal do slavistické sítě Martin Doša. O čtyři minuty později bylo v chrudimském táboře ještě veseleji. Tentokrát se Everton rozhodl pro samostatný průnik po pravé straně, který zakončil přesnou ranou po zemi mezi nohy brankáře Žežulky.

 

Závěrečný tlak tak byl pro změnu na straně Slavie, která si vypracovala řadu velkých šancí, vyrovnání ale nepřišlo. Chrudim je tak po výhře 2:1 s Plzní na děleném prvním místě.

 

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Díky dvěma aspektům to byl hodně náročný zápas. Zaprvé, Slavia odehrála skvělý zápas a po prvním poločase mohla vést ještě větším rozdílem, ale hlavně proto, že nám se utkání vůbec nepovedlo. Špatný výkon přisuzuji řadě aspektů spojených s přípravou na samotný zápas, která byla ovlivněna příchodem nových hráčů a návratem českých futsalistů z reprezentačního srazu. Rychlost hry byla vysoká, ale naše soustředěnost již tolik ne. Ale za to je odpovědný trenér. Předvedli jsme spoustu technických chyb, hodně jsme točili čtyřky, než jsme pochopili, co přesně máme dělat. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a splnili náš cíl. Hráči, kteří debutovali, předvedli dobrý výkon a byli při cestě za vítězstvím velmi důležití. Tento průběh zápasu jsme neočekávali, ale vždy platí, že utkání proti Slavii jsou velmi těžké. Dále budeme pokračovat v naší přípravě, za čtrnáct dní nás čeká rozhodující zápas a jsem si jistý, že budeme na vyšší úrovni, než nyní.“


David Drozd (hráč FK ERA-PACK Chrudim): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Slavia dobře bránila a my jsme se horko těžko dostávali do šancí a zaplaťpánbůh za ten gól ze standardky, který nám hodně pomohl. Nakonec jsme vyhráli tedy hodně složitě. Můžeme být spokojení, že jsme po Spartě vyhráli i na Slavii, ale na Spartě jsme podali o hodně lepší výkon.“


David Filinger (trenér SK Slavia Praha): „Jsem pyšný na výkon, který kluci v šesti lidech předvedli, ale jsem samozřejmě i zklamaný, protože jsme sahali nejenom po remíze, ale i po vítězství. Za svůj výkon se vůbec nemusíme stydět. Je škoda, že se nám nepodařilo proměnit další velké šance v prvním poločase, v závěru jsme měli ale i trochu smůlu. Odehráli jsme zápas na krev a na maximum, padali jsme do střel, bojovali. Takhle bychom měli hrát každý zápas.“
Jan Křemen (Slavia): „Jsem zklamaný, že se nám nepodařilo zápas dotáhnout k remíze. Ale kdyby nám někdo před zápasem řekl, že v šesti lidech proti Chrudimi podáme takový výkon, tak bychom byli asi rádi.“


SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:2 (1:0)

Branky: 7. Křemen (Leovski) – 27. Doša (Everton), 31. Everton (Felipe)

SK Slavia Praha: Žežulka – Brychta, Šprungl, Habart, Směřička, Leovski, Hruška, Sláma, Homola, Hájek, Křemen.

FK ERA-PACK Chrudim: Rennan – Yuri, Everton, Mareš Michal, Koudelka, Drozd Pavel, Drozd David, Doša, Duio, Balog, Slováček, Felipe.

 

15.02.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Pavel Jiřík ml.

VARTA generální partner VARTA futsal ligy

Partner klubu