Chrudim posiluje: přichází gólman Rennan a univerzál Yuri!

Chrudim posiluje: přichází gólman Rennan a univerzál Yuri!
Necelé dva měsíce před startem play off doplnily chrudimský tým dvě nové posily. Na konci ledna se k mužstvu připojili brankář Rennan a univerzál Yuri!


Brankářské trio Dmitrij Litviněnko – Jakub Žďánský – Radek Hlouš, které bylo doplněno ještě o juniorského gólmana Daniela Javorskiho se rozrůstá o další jméno. Do ERA-PACKu míří jednatřicetiletý brazilský gólman Rennan! Během své kariéry dokázal dvakrát vyhrát Mistrovství světa klubů v dresu ACBF a Atlantica, dále také posbíral řadu titulů napříč Brazilií a jihoamerickým kontinentem.

 

„Už na začátku sezony jsme se na trhu koukali po vhodných variantách, nakonec jsme se rozhodli posílit až nyní. S příjezdem nového brankáře, který má velkou kvalitu a dostatek zkušeností, se zvýší konkurence a tím pádem i výkony našich brankářů,“ popisoval důvody Rennanova příchodu trenér Felipe Conde.

 

„Rennan je zkušený brankář s vůdcovskými schopnostmi. Je to hráč zvyklý vyhrávat, podobný typ chcete mít ve svém týmu. Sleduji ho dlouhou dobu, pro všechna svá mužstva byl klíčovým hráčem,“ popisoval nového gólmana chrudimský kouč.

 

Dalším do party je univerzál Yuri Acosta, který ve 34 letech poprvé opustí svoji rodnou Brazílii. Před tím prošel řadou úspěšných klubů, získal titul jak v Brazílii, tak na celém kontinentu. „Je to velmi chytrý hráč, má skvělý pohyb a přihrávky, navíc je dobrý v zakončování. Čte hru a dokáže výrazně pomoci svým spoluhráčům,“ vyjádřil se na adresu nového hráče šéf chrudimské lavičky.

 

 

 

11.02.2020 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy

Partner klubu