Final Four U19: Junioři končí těsně pod vrcholem

Sportovní hala v Heřmanově Městci viděla napínavou mládežnickou bitvu – rozhodovalo se totiž o novém mistrovi Juniorské ligy U19. Vyrovnané finále rozhodla ve prospěch Slavie Praha jediná branka.

Chrudimští vstupovali do závěrečného turnaje o titul mistra ze čtvrtého místa, proti vítězi základní části si ale vyšlápli. Po bezbrankové první půli zvládli nervózní závěr o poznání lépe a i přes inkasovanou červenou kartu zvítězili výsledkem 4:0.

Finálový souboj již tolik radosti nepřinesl. Šachovou partii plnou taktiky načal v deváté minutě nejlepší střelec Final Four Filip Hruška, jeho branka se v konečném součtu stala tou vítěznou. Ač hráči ERA-PACKu téměř celou druhou půlku tlačili, vyrovnat se jim nepodařilo.

„Ve Final Four jsme podali dobrý výkon. Bohužel nás ve finále zklamala koncovka,“ smutnil těsně po prohraném duelu o zlato trenér Chrudimi Jan Bartek. „Měli jsme své šance, mohl to být klidně remízový výsledek. Vyhrál šťastnější, Slavii zachytal brankář. Chtěli jsme vyhrát, takže teď jsme smutní,“ dodal kouč mládežnických výběrů ERA-PACKu.

Mistrovský titul tak oslavila Slavia Praha, bronz putuje do Mělníka.

Výsledky Final Four U19:

semifinále

SK Olympik Mělník – FK ERA-PACK Chrudim 0:4 (0:0).

Branky: 29. Formáček, 32. Magušin, 33. Havrda, 40. Javorski.

Tango Hodonín – SK Slavia Praha 1:2 (0:2).

Branky: 33. Blažek – 7. a 18. Hruška.

o 3. místo

SK Olympik Mělník – Tango Hodonín 5:4 po prodloužení (1:0, 3:3).

Branky:  16. a 37. Veniger, 32. Majerech, 47. a 50. Lehner – 21.a 38. Křivák, 29. Čech, 49. Weigl.