V neděli budeme znát juniorského mistra, U-19 bude o zlato bojovat v Heřmanově Městci!

Chrudimští futsalisté do 19 let se chystají na velkolepé vyvrcholení probíhajícího se ročníku Juniorské ligy. V Heřmanově Městci se v neděli 9. února představí v boji o mistrovský titul.

O posledním lednovém víkendu se mládí chrudimského týmu představilo v závěrečném turnaji základní části na vlastní palubovce. Po neúspěšných představeních kleslo z prvního místa až na čtvrté a do závěrečného Final Four tak bude vstupovat z nejméně výhodné pozice. „Umístění jako komplikaci neberu. Spíš jsem byl hodně zklamán z posledního utkání, kde bych moc pozitiv nenašel. Věřím, že ve Final Four to bude o něčem jiném a hráči odvedou maximum pro tým,“ doufá trenér Chrudimi Jan Bartek.

Při posledním turnaji ho potkaly značné trable při skládání sestavy, podobné problémy by se v Heřmanově Městci opakovat neměly. „Zatím se mi hlásí všichni hráči, kromě Matyáše Málka, který je teď vážněji nemocný. S osou týmu by tak neměl být problém. Navíc tu je možnost rozšíření kádru o hráče U-17,“ pochvaloval si kouč čtvrtého týmu základní části.

Chrudim se v prvním semifinále postaví výběru z Mělníku, na který v prvním zápase sezony nestačil. „Mám o hře Mělníku určitou představu. Soupeř vyvíjí tlak na rozhodčí, aby se hrálo dle pravidel basketbalu, kdy každý kontakt je faul,“ kroutil hlavou Bartek.

Ve druhém semifinále se o postup do závěrečného finále utká Tango Hodonín se Slavií Praha.

Final Four Juniorské ligy U-19, neděle 9.2.2020

Sportovní hala Heřmanův Městec

14.00 ➡ SK Olympik Mělník – FK ERA-PACK Chrudim

14.50 ➡ FC Tango Hodonín – SK Slavia Praha