Matěj Slováček: Jsme rádi, že jsme důležitý zápas zvládli

Čeští futsalisté vykročili do kvalifikace o postup na futsalové mistrovství světa 2020 pravou nohou. V úvodním duelu dokázali přetlačit Slovinsko po výsledku 3:1.

Velkou porci minut dostal na palubovce kapitán českého výběru v tomto utkání Matěj Slováček, kterého těšila mimo vítězství také skvělá divácká kulisa v brněnské hale. „Atmosféra byla výborná, věříme, že diváci si najdou cestu i na pondělní duel s Rumunskem.“

Česká reprezentace porazila v úvodním zápase Slovinsko, jedná se o ideální start kvalifikace?

Určitě. Jsme rádi, že jsme tento důležitý zápas zvládli. Ať se stane cokoliv, tak budeme hrát o postup do závěrečného zápasu. To bylo naším cílem. Nás ale čeká další utkání, které budeme chtít zvládnout. Věřím, že pak už by mohlo být velice pravděpodobné, že postoupíme alespoň do baráže.

Po prvním poločase jste vedli 2:0, jak zhodnotit úvod zápasu?

Řekl bych, že prvních deset minut střetnutí bylo takové seznamovací. Na hřišti se toho moc nedělo, protože nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme pak dokázali otevřít skóre a soupeř nás musel začít více presovat. Hra byla trochu rozháraná, ale pak se nám podařilo z výjezdu Ondry Vahaly zvýšit na 2:0. Soupeř pak trochu znervózněl.

Po přestávce jste si již náskok dokázali pohlídat.

Po druhé brance jsme pokračovali v dobrém bránění. Ubránili jsme to a přidali jsme pak se štěstím další gól. Jestli to byla penalta si jistý nejsem, ale zřejmě byla oprávněná.

Jak bylo důležité, že Češi dokázali celé utkání kompaktně bránit a soupeře nepouštět do vyložených pozic?

Bylo to velice důležité. Bránili jsme jeden za druhého. Slovinci mají šikovné hráče, kteří dokážou přejít v souboji jeden na jednoho. Museli jsme si hodně pomáhat. Někdy jsme ty míče i se štěstím zachytili. Výborný výkon podal Ondra Vahala. Vzadu nám hodně pomohl. Když už přes nás přešli, tak to chytil. Od kvalitní obrany jsme se mohli potom odrazit.

Nastoupili jste proti Slovinsku se svými spoluhráči s ERA-PACKu, vaše sehranost musela být výhodou.

Určitě je to velká výhoda, když se takhle známe. Víme, co od druhého čekat, a hlavně při bránění si dokážeme navzájem pomoct. V tom máme oproti jiným velkou výhodu.

03.02.2020 | autor: redakce

VARTA generální partner VARTA futsal ligy