David Drozd před bojem o MS: Úvodní utkání hodně napoví

Českou reprezentaci čeká v termínu 2. až 5. února důležitá kvalifikační skupina o postup na mistrovství světa.

V brněnské hale Vodova se postupně utkají s týmy Slovinska, Rumunska a Kazachstánu. Přímo na šampionát postupuje jen vítěz skupiny, druhý nejlepší bude muset hrát ještě dodatečné play-off.

Na začátku února vás čeká druhá fáze kvalifikace. Jak vidíte šance na postup vzhledem ke složení skupiny?

Skupina je těžká a hodně vyrovnaná. Myslím si, že šanci na postup mají všechny celky. Naším cílem bude však se porvat o přímý postup.

Jak velkou výhodou může být domácí prostředí v Brně?

Doufám, že na zápasy dorazí hodně lidí a budou pro nás velkou výhodou. Čekají nás těžká utkání a diváky budeme potřebovat.

Hned na úvod vás čekají Slovinci, vnímáte to jako klíčový zápas o možné druhé místo ve skupině?

Neřekl bych, že některé utkání bude klíčové. Musíme se připravit na všechny zápasy stejně. Úvodní utkání hodně napoví, jak se bude skupina vyvíjet dále, a proto bude pro nás hodně důležité.

Co další soupeři? Rumuny s Kazachy znáte z mezinárodní či klubové scény poměrně detailně..

S Rumunskem i Kazachstánem jsme hráli poměrně nedávno. Viděli jsme i některé jejich zápasy a nečeká nás nic jednoduchého. Kazachstán je asi největším favoritem skupiny. Myslím, že se máme na co těšit.

V Brně vám budou chybět zranění Gerčák s Rešetárem. Jak velká je to ztráta?

Oba to jsou velmi důležití hráči národního týmu a na hřišti jsou vždycky znát, ale bohužel jsou mimo hru a my se s tím musíme vypořádat.

Jak vnímáte svoji roli v reprezentaci? Cítíte, že se od vás očekává, že mužstvo, díky svým zkušenostem, potáhnete?

Myslím, že má role v týmu je pořád stejná. Snažím se podávat co nejlepší výkony a pomoci týmu k dobrému výsledku.

Vstupenky koupíte   zde

Více informací pak   tady

PRVNÍ TRÉNINK ČESKÉ FUTSALOVÉ REPREZENTACE V BRNĚ

31.01.2020 | autor: Petr Dejnožka