Do hry o mistrovství světa a evropský šampionát jde i šestice chrudimských futsalistů!

VARTA futsal ligu čeká další reprezentační přestávka. A ne ledajaká. Napříč evropským kontinentem se bude bojovat o postup na mistrovství světa, do hry jde i šest hráčů chrudimského ERA-PACKu!

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu si vychutnali sladké vítězství nad pražskou Spartou a nyní se řada z nich rozprchne napříč evropskými státy. Proč? Je tu důležitá fáze v boji o mistrovství světa.

V kádru trenéra Felipe Condeho se neukrývá jen čtveřice českých reprezentantů, ale i hráči jiných národních týmů. Ale pěkně popořádku.

Českou reprezentaci se na mistrovství světa pokusí protáhnout dvojčata Drozdovi s Tomášem Koudelkou a Matějem Slováčkem. Ti se v termínu od 2. do do 5. února představí v brněnské hale Vodova, kde se pokusí bojovat o první přímé postupové či druhé místo, které jim zaručí případný boj o play-off. Postupně se utkají se Slovinskem, Rumunskem a Kazachstánem.

Chrudimská sestava čítá i reprezentanty dalších zemí. Slovák Martin Doša už zamířil do Chorvatska, kde na něj a jeho spoluhráče čeká velmi nepříjemná skupina složená s domácího výběru, Ázerbajdžánu a Ruska.

Ve stejný čas se zároveň rozbíhá i předkolo kvalifikace na evropský šampionát, který bude v roce 2022 hostit Nizozemsko. Jedním z účastníků předkola je i chrudimský futsalista Duio, který vlastní albánský pas a se svojí reprezentací se pokusí o postup do další fáze. Albánie cestuje do Bulharska, ve Varně se utkání s Bulhary, Andorrou a San Marinem.

Všem chrudimským vyslancům přejeme v kvalifikaci hodně štěstí!

28.01.2020 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy