Junioři hrají doma! Devatenáctka chystá boj o vítězství v základní části

Závěrečný turnaj základní části Juniorské ligy proběhne v Chrudimi! V neděli 26. ledna dorazí do chrudimské sportovní haly mužstva z Vysokého Mýta, Hodonína a Brna, bude se hrát o konečné umístění a co nejvýhodnější pozici do Final Four!

Hráči do 19 let se dva zápasy před koncem drží na prvním místě tabulky, na kontě mají třicet bodů společně s Mělníkem, jen o bod pozadu je tým Tanga Hodonín, proti kterému se v následující neděli představí. To sedmnáctka se sice v závěrečném turnaji o vítězství nepředstaví, nyní jí patří deváté místo se ziskem sedmnácti bodů. Pokud se v Chrudimi podaří uspět naplno, může to vynést až posun právě k hranici pátého místa.

Přesto před závěrečným turnajem vše zalité sluncem rozhodně není: „Popravdě jsem pocity rozpolcen. Na jednu stranu se těším, ale poslední dva tři týdny přichází jedna rána za druhou z fotbalu - zákazy, zranění a teď soustředění,“ mírnil nadšení trenér obou juniorských výběrů Jan Bartek.

Kdo tedy juniory v posledním turnaji letošního roku čeká? „Tango Hodonín a Helas Brno vždy patří k tomu lepšímu, co juniorská liga nabízí. Hlavně Hodonín v U19 nám šlape na paty, a tak si před Final Four vyzkoušíme, jak moc silní jsou,“ popisuje kouč.

Jak již bylo řečeno, tým do devatenácti let má již jistý postup do závěrečného Final Four, které se po roční přestávce vrátilo na futsalovou scénu. Navíc se bude hrát v Heřmanově Městci a to v neděli 9. února 2020! O konkrétním složení postupující čtveřice bude jasno právě po posledním turnaji. „Final Four jsme zajistili díky ztrátám Liberce a našim náskokem. Aktuálně chceme co nejlépe odehrát poslední kolo. Potom přijde na řadu příprava na závěrečný turnaj, kde bude hodně záležet na složení našeho mužstva. Pokud budeme v kompletním složení, tak sami hráči myslí na nejvyšší metu,“ neskrývá cíle trenér Jan Bartek.

Program:

U-17

10:00     FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno

10:50     Nejzbach Vysoké Mýto – Tango Hodonín

13:20     Nejzbach Vysoké Mýto – Helas Brno

14:10     FK ERA-PACK Chrudim – Tango Hodonín

U-19

11:40     FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno

12:30     Nejzbach Vysoké Mýto – Tango Hodonín

15:00     Nejzbach Vysoké Mýto – Helas Brno

15:50     FK ERA-PACK Chrudim – Tango Hodonín

25.01.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková