Po pauze zabrali. Chrudimští nastříleli Olympiku jedenáct branek

To, co futsalisté Chrudimi ideálně nezvládli v prvním poločase, napravili po pauze. Hosté z Mělníka si nakonec domů vezli jedenáct inkasovaných gólů, hattricky zvládli David Drozd s Evertonem.

Úvodní minuty ligového střetnutí s Mělníkem příliš radosti chrudimským fanouškům nepřinesly. Hráči Chrudimi se nemohli dostat do tempa, naopak hrozil soupeř, který několikrát protáhl pozorného brankáře Litviněnka. Postupem času se domácí ERA-PACK přece jen více a více dostával do nadějných šancí, úvodní trefu přinesla až střela Davida Drozda ze třinácté minuty první půle.

Nejtěsnější možné vedení favorizovaného mužstva nakonec vydrželo až do poločasové přestávky, poté se ale spustil nezastavitelný brankostroj. Krátce po návratu z kabin se podruhé prosadil David Drozd, na kterého navázal Everton Maxem. Mělník navíc velmi rychle nasbíral pět akumulovaných faulů a většinu druhého poločasu odehrál pod hrozbou desetimetrového kopu. Chrudimští svého soupeře válcovali.

Během druhé půle si nastřílené hattricky připsali David Drozd Evertonem, dvakrát se prosadil Max a po jedné úspěšné trefě přidali Felipe, Pavel Drozd a Michal Mareš, který suverénně proměnil nařízený desetimetrový kop. Do hry se nakonec dostal i Jakub Žďánský, jenž o čisté konto přišel po přízemní střele brankáře Šandy.

Chrudim nakonec porazila Mělník vysoko 11:1 a společně s Plzní nyní kotví na čele tabulky VARTA futsal ligy.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme zcela odlišné poločasy. V prvním jsme vytvořili velké množství technických chyb, spousta šancí skončila nepřesnými střelami. Po přestávce jsme zlepšili koncentraci a přizpůsobili naši hru k lepšímu výsledku. Chtěl bych ocenit hru mladého týmu soupeře, který předvedl vynikající první poločas.“

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník): Měli jsme asi nejmladší tým v historii ligy. První poločas mladíci Chrudim zaskočili a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem. Stav 0:1 pro Chrudim byl pro naše sebevědomí velmi nadějný. Bohužel jsme nezvládli začátek druhého poločasu, Chrudim si vytvářela mnoho šanci, které se jí dařilo promenovat. Projevila se její vysoká kvalita a zkušenosti. Konečný výsledek je pro nás zklamáním, ale v prvním poločase si junioři ověřili, že mohou hrát vyrovnaně i s takto silným soupeřem.''

FK ERA-PACK Chrudim – SK Olympik Mělník 11:1 (1:0)

Branky: 13. D. Drozd (Slováček), 22. D. Drozd (Koudelka), 23. Everton (P. Drozd), 25. Max (D. Drozd), 27. Everton (Koudelka), 30. Felipe, 35. Max (Doša), 35. M. Mareš (10 m kop), 36. D. Drozd (Everton), 38. Everton, 40. P. Drozd (Doša) – 35. Šanda (Nečas)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (31. Žďánský) – Everton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Felipe.

SK Olympik Mělník: Šanda – Lehner, Vokoun, Šuba, Žampa, Hochman, Nečas, Šmejkal, Machytka, Gombáš.

17.01.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy