Stylový návrat! Chrudim odstartovala nový rok sedmičkou

První utkání nového kalendářního roku dopadlo pro chrudimské futsalisty úspěšně. Na hřišti Helasu Brno nepřipustili žádné komplikace, duel měli jednoznačně ve svých rukou a nakonec mohli oslavit vítězství v poměru 7:1. Chrudim tak zůstala v těsném kontaktu s dalšími dvěma lídry – Spartou a Plzní.

Vyrovnané skóre vydrželo v brněnské hale Vodova jen 75 sekund. To se totiž opřel do balonu slovenský reprezentant Martin Doša, jenž poslal ERA-PACK velmi rychle do vedení. Chrudimští měli v úvodu zápasu herně jasně navrch, postupem času výrazně navýšili i brankový rozdíl. V sedmé minutě prostřelil brankáře Mykytjuka nejlepší střelec Chrudimi Matěj Slováček, o dvě minuty později navíc využil precizního rohu Koudelky David Drozd, který upravil již na 3:0 pro hosty.

Ani brankář Litviněnko se v prvním poločase zcela nenudil, ojedinělé příležitosti Helasu ale bravurně pochytal a poslal tým z Brna do kabin bez jediné gólové radosti. Po pauze se tempo a obraz hry nijak výrazně nezměnil, domácí spoléhali na rychlé protiútoky, se kterými se ale Chrudimští dokázali hravě poradit. V pětadvacáté minutě usměrnil balon za záda střídajícího brankáře Konečné Martin Doša, který zvýšil již na rozdíl čtyř branek.

Pátou branku v utkání vstřelil Matěj Slováček, bohužel pro něj prokázal vynikající střeleckou formu smolným zakončením do vlastní branky, čímž umazal nulu chrudimskému brankáři. Místo Litviněnka se mezi tři tyče postavil Jakub Žďánský, který v závěru zápasu sledoval jen tři gólové momenty svých spoluhráčů. Trefili se ještě Pavel a David Drozdovi, do střelecké listiny se po zaváhání domácího hráče zapsal také Michal Mareš.

Chrudim zvítězila v Brně výsledkem 7:1 a stále zůstává na děleném prvním místě VARTA futsal ligy.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme začali velmi dobře a poměrně brzo se ujali tříbrankového vedení, které nám dalo potřebný klid do naší hry. Před zápasem jsem hráčům říkal, že bude potřeba udržet dostatečné množství koncentrace, protože jsme dlouho nehráli soutěžní utkání a tím pádem máme daleko do ideální formy. Kluci odvedli dobrou práci a udrželi zápas pod kontrolou. Řada z nich však ztratila rytmus a v zakončení se mýlila více než je u nich obvyklé. Ale to jsem očekával. Vzhledem k tomu, co jsme od zápasu plánovali, šlo vše velmi dobře.“

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno):  Kvalita soupeře byla během celého utkání na hřišti znát, bohužel za současných okolností pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk je pro naše mladé mužstvo pouhá utopie. Špatná koncentrace v posledních třech minutách a tři naivní chyby při bránění standardních situací nás připravily o přijatelný výsledek. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství, které nás paradoxně posune zase o kousek dál v naší cestě.”

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (0:3)

Branky: 34. Slováček (vla.) – 2. Doša, 7. Slováček (D. Drozd), 9. D. Drozd (Koudelka), 25. Doša (D. Drozd), 38. P. Drozd (Duio), 39. M. Mareš, 40. D. Drozd (Everton)

Helas Brno: Mykytjuk (21. Konečný) – Sznapka, Lidmila, Lukšija, Kamenský, Matyska, Poul, Špička, Bílý, Mužík, Prokeš.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (34. Žďánský) – Everton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Duio, Slováček.

11.01.2020 | autor: Petr Dejnožka | foto: Martin Tajč

VARTA generální partner VARTA futsal ligy