Vánoce chrudimských futsalistů: na stole vládne kapr, kdo si dá krocana?

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu se společně s pražskou Spartou a Plzní dělí o čelo průběžné tabulky VARTA futsal ligy. Nyní na hráče nahlédneme z jiného úhlu – jak slaví Vánoce čeští reprezentanti, brazilští hráči či ukrajinský brankář?

Matěj Slováček

„Vánoce trávím s rodinou v Hlinsku. Odpoledne vždy vyrážíme s kamarády na již tradiční fotbálek. Po návratu už doma následuje večeře, kde nechybí kapr s bramborovým salátem. Tradiční vánoční zvyky již moc nedržíme a večer trávíme při rozbalování dárků a sklence dobrého vína.“

Everton

„Hlavně trávíme Vánoce s rodinou všichni pospolu. Jíme krocana a k němu dobré víno.“

Dmitrij Litviněnko

„Vánoce jako pravoslavní slavíme 7. ledna, je to náš nejoblíbenější svátek. Den před tím je tradicí velká večeře, kde se podává velké množství druhů jídla, z nichž hlavním je kuťa, což je kaše z pšenice a máku.“

Jakub Žďánský

„Vánoce slavíme s manželkou, večer navštívíme její i moje rodiče, v následujících dnech ostatní příbuzné. Mezi zvyky patří štědrodenní fotbálek, pouštění skořápek, šupinu pod talíř, chléb na stole a ještě nevěšíme prádlo. Večeříme tradičně kapra s bramborovým salátem.“

Pavel Drozd

„Vánoce trávím v rodinném kruhu se svými blízkými. Je to čas, kdy si mohu odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Teď už na tradice moc nelpíme. Dodržujeme ty klasické jako například zdobení stromečku, štědrovečerní večeři nebo si dáváme šupinu pod talíř. K večeři máme bramborový salát s kaprem nebo s řízkem. Já většinou zvládnu obojí.“

Radek Hlouš

„Vánoce slavím v kruhu rodinném. Klasika, vánoční stromek, k večeři bramborový salát a ryba. Já tedy radši řízek, jelikož ryby nejím (směje se). Po večeři rozbaleni dárků a pohádky v televizi. Druhý den následují návštěvy babiček s dětmi.“

Roman Mareš

„Den předem jedeme k babičce do Havlíčkova Brodu, 24. dopoledne jdou děti s tchánem myslivcem do lesa. My vše připravíme, následně čekáme u pohádek na Ježíška. K večeři máme kapra s bramborovým salátem.“

Tomáš Koudelka

„Dodržujeme klasické tradice. Večeře, dáme si řízek se salátem a jdeme na dárky. Letos to bude speciální, máme doma roční miminko, tak se na to těším o to víc.“

David Drozd

„Na Štědrý den ozdobíme stromeček a zbytek dne sledujeme pohádky, hrajeme hry, jíme cukroví a odpočíváme. K večeři máme kapra nebo řízek s bramborovým salátem. Já si většinou dám obojí. Po večeři si rozbalíme dárky.“

Martin Doša

„Vánoce se u nás slaví klasicky v kruhu rodiny v pohodové a dobré náladě. A další den vyrážím na každoroční turnaj potkat se s těmi, které jsem celý rok neviděl. Na Slovensku jsou tradice různé, mezi nejznámější patří dávání peněz pod ubrus, případně krájení jablíčka. Na štědrovečerním stole se začíná oplatkami s medem, nesmí chybět kapustnica a ryba s bramborovým salátem. Je tam i nějaký aperitiv a sladké věci.“

Felipe Conde

„Štědrý den trávíme dohromady s rodiči a bratry, máme k večeři krocana s různými přílohami. Jako dezert si dáváme Rabanadas, což je typický brazilský dezert. Po večeři si dáme dárky a povídáme si.“

23.12.2019 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy