Chrudim v Teplicích otáčela výsledek, rozhodla Slováčkova one man show

Důležité vítězství na závěr kalendářního roku si připsali chrudimští futsalisté, kteří zvládli boj o čelo tabulky a z horké půdy Teplic, na které v předchozích dvou případech nestačili, si přivezli tři body po výhře 4:2! V polovině zápasu ale svěřenci trenéra Felipe Condeho dokonce prohrávali.

Utkání začalo pro chrudimský tým velmi dobře. I přesto, že v úvodu drželi míč na svých nohách více hráči Svarogu, postupem času se karta začala obracet. Brazilský gólman Jeronimo nejprve vytáhl skvělé zákroky proti Koudelkovi s Došou, v jedenácté minutě však poprvé kapituloval. Smolnou vlastní branku si vsítil teplický navrátilec Jiří Novotný, jenž dostal Chrudim do vedení. Ještě do poločasu ale bylo všechno zcela jinak.

Domácí stihli v rozmezí dvou minut otočit stav důležitého střetnutí ve svůj prospěch a do kabin šli za stavu 2:1. Nejprve vyrovnal bývalý chrudimský hráč Rodrigo Taverna, jenž využil přesného centru Tata, vzápětí napravil vlastní branku Jiří Novotný, který vystřelil Svarogu vedení. V závěru první půle sice hosté vystupňovali tlak, důležité vyrovnání ale přišlo až z kraje druhé půle.

Hrdinou chrudimského týmu se stal Matěj Slováček, který krátce po návratu z kabin po centru Doši vyrovnal. Slováčkův famózní druhý poločas nebral konce – český reprezentant ve 27. minutě vstřelil třetí, a v konečném součtu i vítěznou branku, kterou podtrhl ještě o šest minut později. Slováček tak vstřelil čistý hattrick a rozhodl tím o výhře Chrudimi v poměru 4:2!

Minimálně do neděle se Chrudimští posunuli do čela tabulky, vánoční svátky a Silvestra oslaví na pozicích, kde je vidíme nesmírně rádi.

HODNOCENÍ ZÁPASU:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Podařil se nám skvělý výsledek proti kvalitnímu soupeři. Začali jsme velmi dobře a brzy jsme se dostali do vedení, poté jsme ale předvedli dva nedostatky a rázem prohráli. V kabině jsem z hráčů cítil, že moc dobře ví, co mají dělat. Vyladili jsme pár detailů a předvedli skvělý druhý poločas. Byl to pro nás důležitý zápas, ve kterém jsme uspěli, zvládli jsme ho velmi dobře a vítězství si zasloužili.“

David Černý (kapitán Svarog FC Teplice): „Poslední zápas tohoto roku nám vůbec nevyšel podle představ. Po prohraném utkání na Slavii jsme se chtěli vytáhnout na silnou Chrudim. A to se nám dařilo. První půle byla velmi vyrovnaná. My byli o něco šťastnější v zakončení a do šaten se šlo za stavu 2:1. Bohužel, opět se ukázalo, že nezvládáme druhé poločasy a zaslouženě jsme prohráli.“

Svarog FC Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 2:4 (2:1)

Branky: 13. Rodrigo (Tato), 14. Novotný (Černý) – 11. Novotný (vla.), 21. Slováček (Doša), 27. Slováček (Doša), 33. Slováček (Doša).

Svarog FC Teplice: Jeronimo – Claudinho, Novotný, Černý, Baran, Šebek, Künzl, Litvinov, Teka, Tato, Taverna.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Duio, Slováček, Felipe.

21.12.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy