Juniorská liga: proti pražským „S“ s poloviční úspěšností

Druhý turnaj Juniorské ligy přinesl chrudimský futsalistům přesně padesátiprocentní radost. Oba výběry proti Spartě a Slavii slavily po jednom vítězství. Devatenáctka je po čtyřech zápasech čtvrtá, o dva roky mladší kluci až devátí.

U17: SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 6:7

Branky: Jarkovský 3, Hrdý, Hrnčíř, Šenkýř, Štichauer.

Sestava: Holeček – Hrdý, Slavík, Macel, Štichauer – Zezulák, Hrnčíř, Šenkýř, Jarkovský.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Na Slavii jsme nastoupili s dalšími novými hráči a s tím, že se nadále budeme soustředit na obranu a vyrážet do brejků. Tato taktika se jevila jako správná, když jsme v 30. minutě vedli 7:3. Bohužel celý zápas byl smolný v tom, že pokud letěl míč na bránu, tak skončil v brance, a tak jsme se strachovali do konce utkání, kdy soupeř hrál power-play. I přesto musím mužstvo pochválit za zlepšenou hru (z předchozích utkání) a využití nacvičených standardních situací, z kterých jsme dali tři nebo čtyři branky.“

U17: AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:1.

Branka: Macel.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Proti Spartě jsme opět hráli ze zajištěné obrany a soupeř hrál podobně. Utkání rozhodli dvě standardní situace a naše střelecká nemohoucnost.“

U19: SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 2:1.

Branka: Formáček.

Sestava: Lenihan (Javorski) – Magušin, Havrda, Rajnoch, Mates – Nemšovský, Gočaltovský, Balog, Formáček – Svěrák.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Hrálo se velmi vyrovnané utkání, kdy se až v závěru prvního poločasu ujala vedení po krásně umístěné střele. Nám se celkem rychle, v druhé půli, podařilo vyrovnat Formáčkem. Poté následoval úsek utkání, kdy jsme si vypracovali tři čtyři slibné příležitosti, ale bez brankového efektu. Nakonec nás soupeř potrestal z brejku, kdy dal na 2:1. Ani následná power-play nic už na výsledku nezměnila. Zápas se nám moc nepovedl, protože nám chyběl větší zápal do hry a překvapivě i absence Marka Kejře, který s námi nemohl jet z důvodu fotbalových povinností.“

U19: AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 0:4.

Branky: Gočaltovský, Nemšovský, Magušin, Havrda.

Sestava: Javorski (Lenihan) – Magušin, Havrda, Rajnoch, Mates – Nemšovský, Gočaltovský, Balog. Svěrák, Formáček.

Jan Bartek (trenér Chrudimi): „Druhé utkání bylo hlavně jedno velké dobývání sparťanské branky. Sparta dobře bránila a my hledali v její obraně skulinku. To se nám povedlo a brankami našich obránců jsme utkání rozhodli v náš prospěch. Utkání jsme krom asi dvou situaci kontrovali a tak si mohl i Dan Javorski připsat druhou nulu v druhém utkání, v kterých nastoupil.“

05.12.2019 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy