Devatenáctka na prvním turnaji neinkasovala!

Nový ročník Juniorské ligy se rozběhl, dva chrudimské týmy k prvnímu měření sil zamířily do haly v Zákupech, kde se střetly s mužstvy České Lípy a Liberce.

Zatímco nezkušení hráči do sedmnácti let zvládli vyhrát jen jeden ze dvou zápasů, tým U19 byl suverénní a přivezl si domů šest bodů, navíc bez jediného inkasovaného gólu!

U17: FK ERA-PACK Chrudim – Démoni Česká Lípa 6:3

Branky Chrudimi: Slavík 4, Pospíšil, Mareš

Sestava: Holeček- Hrdý, Macel, Pospíšil, Šenkýř – Zezulek, Slavík, Mareš, Tobeš.

Jan Bartek (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Naši hráči, krom brankáře Holečka, nastoupili k prvnímu utkání v juniorské lize a bylo znát, že je to první zkušenost s futsalem. Proto utkání bylo velmi bojovné, k čemu přispěla i velikost haly (menší než povolují pravidla). O našem vítězství rozhodl vyčnívající individuální výkon Slavíka, který vstřelil čtyři branky. Mínusem bylo zranění Pospíšila.“

U17: FK ERA-PACK Chrudim – FTZS Liberec 3:12

Branky Chrudimi: Hrdý, Tobeš, Slavík

Sestava: Holeček – Hrdý, Zezulek, Slavík, Macel, Mares, Šenkýř, Tobeš.

Jan Bartek (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Do utkání jsme vstoupili velmi špatně a během chvíle jsme prohrávali 0:3, což byla rána pro většinu našeho mladého mužstva. V tomto utkání jsme propadli v základech bránění a soupeř nás nekompromisně trestal. Na toto utkání musíme rychle zapomenout a ponaučit se z chyb, aby se neopakovaly v dalších utkáních, které nás čekají.“

U19: FK ERA-PACK Chrudim – Démoni Česká Lípa 14:0

Branky Chrudimi: Havrda 3, Mates 3, Nepšovský 3, Gočaltovský 2, Balog, Kejř, Rajnoch

Sestava: Javorski (Lenihan) – Magušin, Havrda, Rajnoch, Mates – Gočaltovský, Balog, Kejř, Nemšovský, Slavík.

Jan Bartek (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Vstup starší kategorie do juniorské ligy se velmi střelecky povedl a v klidném tempu jsme si postupně došli k vítězství 14:0.“

U19: FK ERA-PACK Chrudim – FTZS Liberec 3:0

Branky: Kejř 2, Gočaltovský

Sestava:  Lenihan (Javorski) – Magušin, Havrda, Rajnoch, Mates, - Gočaltovský, Balog, Kejř, Nemšovský, Hrdý.

Jan Bartek (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Kvůli velikosti haly jsme šli do utkání hlavně neinkasovat první a bránit od půlky hřiště. Kluci kontrolovali hru tím, že většinu času měli na svých futsálkách. Ze zápasu se stala taktická bitva, kdy náš soupeř čekal hlavně na brejky. My však v druhém poločase dali v rychlém sledu dvě branky a určili směr utkání. Soupeř nás zkoušel zatlačit, ale krom cca dvouminutové pasáže, jsme soupeře do šancí nepouštěli. Po třetí vstřelené brance soupeř zkoušel power-play, ale už se nic nezměnilo. Tím pádem můžu hráče pochválit za trpělivou hru a týmový výkon, kterou si došli k zaslouženému vítězství, i když proti nám stál kvalitní soupeř. Celkově jsem spokojen, že jsme ve starší kategorii neobdrželi branku a navíc jsme byli zdravě hladoví střílet další branky.“

27.11.2019 | autor: Petr Dejnožka, Jan Bartek | foto: FB FC Démoni

VARTA generální partner VARTA futsal ligy