Brazilec Everton: Věřím, že vrátíme ERA-PACK zpět na vrchol

Brazilský futsalista Everton rozjel v chrudimském dresu již třetí sezonu, ve které se bude snažit o to, aby se Chrudim vrátila na mistrovský trůn.

V Chrudimi už působíš vlastně třetí sezonu. Jak se ti zde líbí?

Už jsem se tu adaptoval, jak ve městě, tak v klubu. Miluji život tady! Je to tiché a klidné místo, kde jsem si udělal mnoho přátel.

Max tu působí už přes deset let, Felipe také velmi dlouho. Není tu tak velké fluktuace zahraničních hráčů jako v jiných klubech. Je tento fakt pro hráče, když hledají angažmá mimo svoji zemi, důležité?

Samozřejmě, je to pro ně velmi důležité. Když někde působíte dlouho, vytváříte si identitu v klubu, dlouhodobým působením zde ukazujeme kvalitní práci a správnou filosofii, kterou klub zastává.

Ve své kariéře jsi s Kairatem získal v Lize mistrů, ještě tehdejším UEFA Futsal Cupu, bronzovou medaili. Je to největší úspěch dosavadní kariéry?

Za asi největší úspěch označuji vítězství na Světovém poháru klubů, kde jsme ve finále v roce 2015 porazili právě Kairat a stali se šampiony. A poté jsem právě do Kairatu Almaty odcházel.

Hrál jsi také v Číně. Jaký druh zkušenosti to byl?

Čína pro mě byla velmi dobrým místem, jejich kultura je naprosto odlišná. Čínská kuchyně, náboženství a jazyk – vše bylo jiné. Je to země s neskutečnou silou, ve futsalu roste a poroste i nadále.

Když už jsi zmínil jazyk, jak jsi na tom s češtinou?

Docela zvládám rozumět a trochu i mluvit. Je těžké se učit mluvit, protože bydlím s ostatními Brazilci, takže se mluví portugalsky. Každý den se ale snažím zlepšovat, co to jen jde.

V pátek vás čeká souboj o první místo proti Plzni. Jak náročné utkání bude?

Bude to těžký zápas. Náš tým ale herně roste velmi rychle, v poslední době se naše výkony velmi zlepšily. Musíme odvést naši práci a přistoupit k utkání s plným respektem k našemu soupeři.

Kde hledat sílu našeho týmu v probíhajícím ročníku?

Naši největší sílu vidím v kvalitní práci trenéra a celého týmu. Jsme tým, který se každý den chce rozvíjet a posouvat dál. V této sezoně nás žene dopředu cíl získat titul zpět do naší moci. Bude to těžké, ale věřím, že vrátíme chrudimský futsal zpět na vrchol.

10.11.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy