Chrudimští na Teplice nestačili, cesta pohárem končí před branami finále

Futsalisté Chrudimi odvetu za úvodní ligové kolo v semifinále Poháru SFČR nezvládli, na hřišti Svarogu Teplice skórovali až v závěrečné power-play a to na porážku 1:2 nestačilo. Postup do finále tak oslavil Svarog Teplice.

Opatrný úvod utkání chrudimským fanouškům příliš radosti nepřinesl. Po neproměněné šanci Chrudimi přišel trest Svarogu, Jiří Baran dokonal rychlý brejk přesným zakončením a poslal Teplice do vedení. Chrudimští měli slušné šance na vyrovnání, jenže vynikající brankář Jeronimo byl proti. V největších šancích se ocitli Pavel Drozd s Matějem Slováčkem, i přes jejich příležitosti se ale do kabin šlo za těsného vedení teplického týmu.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, i nadále se hostující tým snažil těsné manko umazat. Postupem času se převaha ERA-PACKu navyšovala, ve 33. minutě dokonce Felipe nastřelil tyčku. O čtyři minuty později naděje Chrudimi spadly na bod mrazu. Brazilská spolupráce Claudinho – Teka vynesla šanci druhému jmenovanému, který se před Litviněnkem nemýlil.

O chvíli později sice Felipe využil přesného pasu Tomáše Koudelky při chrudimské power-play a upravil tím skóre na konečných 2:1. Cesta Pohárem SFČR končí v semifinále, finále postupuje do Teplic.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Je velmi jednoduché popsat, co se stalo. Prostě se nám nepovedlo dostat míč do branky. Neodehráli jsme dobré utkání, i přesto, že jsme ho většinu času kontrolovali. Čtyři pětiny utkání jsme měli míč na své straně a vytvářeli si brankové příležitosti. Je to ale k ničemu, když nedáme góly. Chci pogratulovat soupeři, který do utkání vlétl po náročném zápase a dokázal udržet svoji nastavenou strategii. Finále si zasloužili, my nikoliv. Jako trenér musím najít řešení, co s tím. Nyní je čas méně mluvit a více a tvrději pracovat.“

Jiří Baran (hráč Svarog FC): Do zápasu s Chrudimí jsme nastoupili od začátku s jasným cílem. Drželi jsme taktiku od první do poslední minuty a štěstí nám přálo, když soupeř spálil několik svých velkých šanci. Jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru od začátku utkání. Doufám, že jsem mu ji splatil a řekl si o další minuty v takto těžkých utkáních! Děkuji celému týmu za výkon. Teď se můžeme těšit na finále na své domácí palubovce."

Svarog FC Teplice – FK ERA-PACK Chrudim 2:1 (1:0)

Branky: 8. Baran, 37. Teka (Claudinho) – 39. Felipe (Koudelka).

Svarog FC Teplice: Jeronimo – Hůla, Soukup, Teka, Claudinho, Černý, Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Sebiskveradze.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš R., Mareš M., Koudelka, Drozd P., Drozd D., Duio, Balog, Slováček, Felipe.

06.11.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Svarog FC Teplice

VARTA generální partner VARTA futsal ligy