Chrudimáci v reprezentacích: s českým kvartetem slaví i Doša s Litviněnkem

Šest mužských reprezentantů čítá v současné době kádr ERA-PACKu Chrudim. Ke čtyřem hráčům českého národního týmu výběr doplňují Martin Doša na Slovensku a Dmitrij Litviněnko v dresu Ukrajiny. Jak se jim v kvalifikaci o MS 2020 vedlo?

Jak jistě víte, do bojů o dvě postupová místa se v Portugalsku statečně a nakonec úspěšně prala čtveřice chrudimských hráčů – Tomáš Koudelka, Matěj Slováček a David a Pavel Drozdovi. Po důležitých výhrách nad Německem a Lotyšskem nestačil tým trenéra Neumanna v přímém souboji o první místo na úřadující evropské šampiony z Portugalska a domů si odvezl druhé, i přesto postupové místo.

Ze druhé pozice půjdou do následujícího losu také Slováci, kteří si pro postup museli dojet až do ázerbájdžánského Baku. Postup si naši východní sousedé zajistili po výhrách proti Černé Hoře a Moldavsku, na samotný závěr skupiny prohráli s domácím Ázerbajdžánem 0:2. Ve slovenských národních barvách Chrudim reprezentoval Martin Doša.

Ani Ukrajině se svoji kvalifikační skupinu vyhrát nepodařilo. Jako rozhodující se ukázala remíza 2:2 se Slovinskem, vinou horšího skóre z dalších dvou vyhraných zápasů skončila Ukrajina na druhé pozici. Dmitrij Litviněnko odchytal celé utkání proti Kosovu, ve kterém z osmi střel soupeře inkasoval jen jednou a pomohl k vysoké výhře v poměru 7:1.

Postupující do další fáze kvalifikace MS 2020

Skupina 1
Postupující: Španělsko, Finsko*

Skupina 2
Postupující: Slovinsko, Ukrajina

Skupina 3
Postupující: Ázerbájdžán (poř.), Slovensko

Skupina 4
Postupující: Itálie (poř.), Bělorusko*

Skupina 5
Postupující: Kazachstán, Rumunsko (poř.)

Skupina 6
Postupující: Srbsko, Francie (poř.)

Skupina 7
Postupující: Rusko, Chorvatsko (poř.)

Skupina 8
Postupující: Portugalsko (poř.), Česká republika

* postupující z kvalifikace

30.10.2019 | autor: Petr Dejnožka