Chrudim je v semifinále Poháru SFČR! Výhru veze z Jeseníku

Povinné vítězství proti druholigovému Jeseníku splněno, chrudimští futsalisté slaví. Na hřišti kousavého Gamaspolu oslavili vítězství v poměru 4:2 a jsou mezi nejlepšími čtyřmi týmy pohárové soutěže. Spolu s Chrudimí je v této fázi již Zlín a Svarog Teplice.

Na první branku se v jesenické hale čekalo poměrně dlouho. Chrudimský ERA-PACK měl dle očekávání balon více na svých sálovkách, v prvních třinácti minutách se ale neprosadil. Diváci tak v úvodu viděli jen ostré zákroky, po kterých musel hlavní rozhodčí hned dvakrát udělovat žlutou kartu. Ve 13. minutě prvního poločasu se obhájce titulu a velký favorit zápasu z Chrudimi ujal vedení poté, co po pěkné kombinační akci přetavil pas Pavla Drozda ve vedoucí branku střelecky dobře naladěný Everton.

O čtyři minuty později bylo s Gamaspolem ještě hůře, individuální akci po pravé straně si střihl David Drozd a svůj postup zakončil precizní střelou. Poločasové vedení o dvě branky dávalo Jeseníku naději na zvrat, čtyřem stovkám fanoušků vlilo krev do žil deset minut před koncem snížení domácího Vavrače.

Chrudim ale žádné překvapení nepřipustila. Veškeré komplikace odmítl svým druhým gólem v zápase David Drozd, střeleckou potenci bratří Drozdových podtrhl tři minuty před koncem Pavel, jenž perfektní ranou do šibenice upravil již na rozdíl tří branek. Domácí ještě zkoušeli hru v power-play, ve které zásluhou Jana Vavrače upravili na konečných 4:2.

Chrudim tak postupuje do semifinále Poháru SFČR, o dalším soupeři rozhodne až los.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde​(trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Sehráli jsme obtížný zápas, protože jsme neměli dostatek hráčů, kvůli čemuž se musíme prezentovat jiným stylem hry. Nejdůležitější je pro nás vítězství. Chtěl bych Jeseníku poděkovat za to, jakým stylem nás přijal, vše bylo precizní. Nová, kvalitní hala skvělá pro futsal, fantastická atmosféra, kvalitní tým. Doufám, že toto mužstvo uvidím příští sezonu v nejvyšší soutěži.“

AC Gamaspol Jeseník – FK ERA-PACK Chrudim 2:4 (0:2)

Branky: 30. Vavrač, 39. Vavrač (Žák) – 13. Everton (P. Drozd), 17. D. Drozd, 33. D. Drozd (Koudelka), 37. P. Drozd (Everton)

AC Gamaspol Jeseník: Till – Bajza, Kazár, Marcinov, Mráz, Novák, Plhák, Schneider, Vavrač, Žák.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš R., Mareš M., Koudelka, Drozd P., Drozd D., Slováček, Felipe.

09.10.2019 | autor: Petr Dejnožka | foto: Ivana Hošková

VARTA generální partner VARTA futsal ligy