Trenér Kuvajtu Cacau: Chrudim mi jako trenérovi otevřela dveře

Psalo se léto roku 2009, ERA-PACK Chrudim jako úřadující mistr tehdejší české soutěže přichází s nečekaným a pro řadu jiných týmů naprosto nepředstavitelným krokem – přivádí do svého týmu dvě zahraniční akvizice z jižní Ameriky. Na tréninku se objeví Brazilci Cacau a Max, kteří se následně nesmazatelně zapíší do chrudimské historie.

Cacau se poté přesunul z pozice hráče do role trenéra, odkud následně odešel do slavného Kairatu Almaty. A nyní se na východ Čech vrací – tentokrát jako kouč reprezentace Kuvajtu!

Jaké máte vzpomínky na působení v Chrudimi?

Jen ty nejlepší, protože mi jako trenérovi otevřela dveře do futsalového světa. Jsem jí velmi vděčný.

Jaký moment si ze své štace na východě Čech pamatujete úplně nejvíce?

Rozhodně zisk prvního titulu. Pamatuji si, že v pátém zápase finálové série jsme vyhráli 4:2, dal jsem tři góly a na jeden přihrál. A díky tomu jsme získali titul, to byl rozhodně nejemotivnější zážitek.

Jak moc v současné době sledujete českou ligu?

Vždycky jsem sledoval zápasy české ligy v televizi nebo na internetu, rok od roku jsou týmy silnější, posouvá se Sparta, Slavia, Teplice a Plzeň. Měl jsem možnosti vidět i výkony českého národního týmu v přátelských zápasech, chovám velký respekt a úctu k trenérovi Tomášovi Neumannovi.

Jaký máte názor na současného trenéra Chrudimi – Felipe Condeho?

Kromě toho, že je Felipe Conde můj dlouholetý kamarád, byl to i můj trenér v Kairatu. Pro český futsal udělal spoustu práce, zejména díky práci jeho a celého týmu se Chrudim v žebříčku UEFA drží tak vysoko.

Můžete charakterizovat hru vašeho současného týmu – reprezentace Kuvajtu?

Kousek po kousku rosteme a zlepšujeme se, jsme schopni se postavit například Thajsku, proti kterému jeden zápas vyhrajeme my a druhý oni. Problémem je, že FIFA suspendovala Kuvajt na tři roky z oficiálních zápasů. Bolí to. Nejen mě, ale i hráče, kteří jsou vyřazeni z mezinárodních soutěží, o to složitější je trénovat. Dnes se již alespoň vracíme k přátelským zápasům a je vidět, že se stále vyvíjíme. Jsem rád, že mohu být u toho, když hráči takticky i technicky rostou. Nutno říci, že k tomu nám fotbalová federace v Kuvajtu nesmírně napomáhá.

29.09.2019 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy