Liga startuje! Do Chrudimi dorazí loňský finalista z Teplic

Dlouho očekávaný start nového ročníku VARTA futsal ligy je tu. ERA-PACK Chrudim vykročí za snahou navrátit se na mistrovský trůn ve čtvrtek 5. září před televizními kamerami, od 18:10 hostí tým Svarog FC Teplice.

Utkání bude přímým přenosem přenášet televizní stanice ČT Sport, případně lze využít textový přenos na serveru onlajny.com!

O soupeři

V mezisezónním období byl tým z Teplic velmi aktivní a má ve svém středu řadu nových hráčů. Hlavní změna přišla na postu trenéra. Po Bruno Barbosovi převzal českého vicemistra Viktor Tarčilo. Na svém kontě má několik mistrovských titulů s týmem Lidselmash Lida, také je to bývalý trenér reprezentace.

S Tarčilem přišla do Svarogu i řada nových, nesmírně kvalitních futsalistů. Jmenovitě přišli devětadvacetiletý gruzínský reprezentant Arčil Sebiskveradze a futsalista z Ukrajiny Maxim Litvinov, který se dobře zná s chrudimským gólmanem Litviněnkem z dresu ukrajinského národního týmu. Poslední zvučnou posilou je Mario Ossorio, který dříve působil ve španělském Levante.

Výsledky Svarogu v přípravě:

Svarog FC Teplice – VFL 05 Hohenstein 4:3

turnaj v Ťumeni (Rusko):

Svarog FC Teplice – KPRF Moskva 1:5

Novaja Generacija – Svarog FC Teplice 5:4

Svarog FC Teplice – MFC Ajat 4:5 po prodloužení

Ohlasy před utkáním:

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACKu Chrudim): „Věřím, že nás čeká skvělé, velmi sledované utkání. Trenéři se dobře znají, na obou stranách jsou skvělí hráči, to vše jsou ingredience pro parádní zápas. Chceme odstartovat sezonu dobře a doma zvítězit, ale víme, že nás čeká náročné utkání. Očekávám velkou podporu našich fanoušků v hale a ohromné číslo lidí u televizních obrazovek.“

David Černý (kapitán Svarog FC Teplice): „Hned v prvním kole narazíme na velkého favorita celé soutěže. Chrudim bude určitě velmi dobře připravená, tak jako vždy a nás čeká velice těžké utkání. Myslím si, že první zápas nám hodně napoví, jakým směrem se bude letošní sezona ubírat."

04.09.2019 | autor: Petr Dejnožka

VARTA generální partner VARTA futsal ligy